Muaji janar do të mbyllet me rritje temperaturash, si në vlerat minimale dhe në ato maksimale. Por muaji shkurt do të sjellë edhe më shumë rritje temperaturash, sa në zonat bregdetare dhe në kryeqytet do të arrijnë deri në 21 gradë celsius ato maksimale dhe 9 gradë celsius ato minimale.

Sipas meteorologëve rritja e temperaturave do të jetë prezente gjatë 10 ditëshit të parë të muajit shkurt. Po ashtu do të ketë dhe reshje shiu. Në zonat malore meteorologët parashikojnë të ketë dhe reshje dëbore./

3 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] There you can find 13554 additional Info on that Topic: epavarura.com/moti-ne-shqiperi-ja-cfare-parashikohet-per-muajin-shkurt/ […]

Comments are closed.