Një mama nga Manchester druhet se djali i saj mund të mos flasë më pasi mori plagë të tmerrshme kur piu një shishe me detergjent në supermarket.

Ayman Faisal, 2 vjeç, ishte i lidhur në karrocën e tij kur po bënte pazar me mamanë e tij Saira në një supermarket në Moss Side. Por kur 37 vjeçarja ktheu kokën për të marrë diçka, vogëlushi mori detergjentin që përmbante lëndë gërryese, dhe e piu.

Djali u dërgua menjëherë në spital pasi mori disa djegie në gojë, rrugët e frymarrjes,ezofag dhe stomak.

Tanimë 6 vjeç, Ayman nuk flet dot dhe ushqehet përmes një tubi në stomakun e tij.

“Ndodhi vetëm për pak sekonda, kur ktheva kokën pashë që buzët i ishin bërë ngjyrë vjollcë e blu, e po i dilte gjak nga goja,” tha për Daily Mail Znj.Faisal.

Familja e dy vjeçarit ka paditur dyqanin dhe firmën prodhuese të detergjentit.

3b75222200000578-4043272-image-a-8_1481967241805 3b75228000000578-4043272-image-m-6_1481967173298 3b7522ad00000578-4043272-image-a-7_1481967183372 3b75227b00000578-4043272-image-a-2_1481967149793

4 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Here you will find 92000 more Information to that Topic: epavarura.com/mund-te-mos-flase-ja-cfare-piu-dy-vjecari-kur-mamaja-nuk-po-e-shihte/ […]

  2. … [Trackback]

    […] There you will find 47461 additional Info on that Topic: epavarura.com/mund-te-mos-flase-ja-cfare-piu-dy-vjecari-kur-mamaja-nuk-po-e-shihte/ […]

Comments are closed.