Kamerat mbikqyrëse filmuan momentin kur një nënë u desh të shpëtonte djalin e saj 2 vjec nga dy qenë të cilën po e sulmonin jashtë shtëpisë.

Ngjarja u regjistrua në Anaheim, Californi. Qentë iu sulën djalit me të parë në oborr.

Nëna e tij më pas erdhi për ta shpëtuar, duke e kapur atë dhe duke u përpjekur që ta fuste brenda shtëpisë nga dera e përparme por ajo kuptoi se nuk po gjente dot celësat.  Kështu vendosi që të bëhej “mburojë” e djalit.

I ati i djalit, i cili nuk ndodhej në shtëpi, u shpreh se ato ishin momente terrori për bashkëshorten e tij.

“E kam parë ngjarjen nga kamerat por nuk mund ta shoh dot më pasi më duket shumë e tmerrshme,” tha babai i fëmijës.

Më pas komshinjtë dëgjuan gruan teksa bërtiste dhe shkuan ta ndihmonin duke larguar dy qentë. Djali u dërgua menjëherë në spital dhe tani po e rimerr veten nga plagët.

4 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Find More to that Topic: epavarura.com/nena-behet-mburoje-e-djalit-teksa-qente-po-e-sulmonin/ […]

Comments are closed.