Nga Roland Qafoku

Kur George Washington mori detyrën kishte 400 skllevër. Kishte raste që Thomas Jefferson bënte takime në zyrë i veshur me pizhama. I cilësuar si babai i Kushtetutës, James Medison ishte I gjatë 1.65 metra. Teksa zihej me sekretarin e Thesarit, James Monroe e ndoqi atë me vrap nëpër korridoret deri jashtë Shtëpisë së Bardhë për ta qëlluar. Andreë Jakcson kishte bërë 100 duele me pistoletë përpara se të zgjidhej shef i Shtëpisë së Bardhë. Johan Tyler kishte 15 fëmijë. Gruaja e Zachary Taylor lutej në kishë që burri i saj të mos fitonte garën për president. Abraham Lincoln urdhëroi varjen në mes të qytetit të 307 personave.

Andreë Johnson ishte me profesion rrobaqepës. Rutherford Hayes ndaloi përdorimin e alkolit në Shtëpinë e Bardhë. Gjatë presidencës së Frenkil Roosevelt pati më shumë tardhëti bashkëshortore se asnjëherë tjetër në historinë e presidencës. Hurry s.S Truman drejtonte vetë avionin privat dhe ulej në pistën e Shtëpisë së Bardhë duke krijuar shpesh situate alarmuese për siguinë. Dëight Eisenhour-in nuk guxonte njeri ta ndërpriste teksa luante golf në lëndinën e Shtëpisë së Bardhë edhe kur kishte një situatë gati për luftë. John Kennedy Ishte I pari marinar qe u bë president dhe jahti I tij ishte më shumë vajza se sa marinarë. Lindon Johnson drejtonte makinën me 150 kilometra në orë ndërsa pinte ëiski.

Richard Nixson e fali Elvis Priesly-n që u fut më pistoletë në brez në zyrën e tij. Gerard Ford dilte natën në lëndënën e Shtëpisë së Bardhë për të shëtitur qenin. Jimmy Carter është I vemti president që ka deklaruar se ka parë një UFO. Ronald Reagan ishte aktor dhe shoëman përpara se të bëhej shef I Shtëpisë së Bardhë. Jeta private e Bill Clinton në Shtëpinë e Bardhë u bë spektakël publik për amerikanët.

Nga presidenti I parë e deri te 45-si I sapozgejdhur, të gjithë kanë patur anët e tyre të mira, por edhe dritëhijet. Historia e SHBA-së na ka mësuar se të gjithë ata ishin njerëz si gjithë të tjerët që në kohë të ndryshme, fati, ambicja por edhe rrethanat I bënë të futeshin në histori. Nuk bën përjashtim nga e gjithë parada e 45 presidentëve as Donald Trump. Sado për të të kenë bërë etiketime dhe cilësime, shefi i ri i Shtëpisë së Bardhë nuk bën fare përjashtim nga paraardhësit e tij.

11 COMMENTS

 1. … [Trackback]

  […] There you can find 61586 more Info on that Topic: epavarura.com/nga-george-washington-te-donald-trump-veset-dhe-sekretet-e-45-presidenteve-te-shba-se/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Here you can find 95571 additional Info to that Topic: epavarura.com/nga-george-washington-te-donald-trump-veset-dhe-sekretet-e-45-presidenteve-te-shba-se/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Find More here to that Topic: epavarura.com/nga-george-washington-te-donald-trump-veset-dhe-sekretet-e-45-presidenteve-te-shba-se/ […]

 4. … [Trackback]

  […] There you will find 67145 additional Info on that Topic: epavarura.com/nga-george-washington-te-donald-trump-veset-dhe-sekretet-e-45-presidenteve-te-shba-se/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Find More Information here to that Topic: epavarura.com/nga-george-washington-te-donald-trump-veset-dhe-sekretet-e-45-presidenteve-te-shba-se/ […]

 6. … [Trackback]

  […] Info on that Topic: epavarura.com/nga-george-washington-te-donald-trump-veset-dhe-sekretet-e-45-presidenteve-te-shba-se/ […]

Comments are closed.