Ka disa receta të thjeshta, si kjo që do t’ju tregojmë tani që ju vijnë në ndihmë të problemit tuaj. Baza e kësaj përzierje është banania. Ata kanë një indeks të ulët glicemi, që ju ndihmon të humbisni lehtësisht peshë. Atë mund ta përgatisni një herë në ditën dhe ta konsumoni në vend të një vakti .
Hulumtimet tregojnë se banania është një frut ideal që mund të shërbejë si një përbërës i përsosur për planin tuaj të dietës, shkruan Shije. Vetëm një gotë e kësaj përzierjeje përmban të gjithë përbërësit e nevojshëm që i duhen trupit tuaj për të funskionuar siç duhet.

Përbërësit:

1 banane

1 portokall

1 mollë

1 lugë gjelle lëng limoni

1/3 filxhan ujë

Përgatitja:

Shtojini të gjithë përbërësit në një blender. Lërini për disa minuta derisa të përgatiten plotësisht.

Tranferojeni përzierjen në një gotë dhe konsumojeni atë menjëherë.

Shënim: Nëse molla është e freskët, shtojeni atë me gjithë lëkurë, në të kundërt, qërojeni para se ta shtoni në blender.

The post Një gotë nga kjo përzierje dhe humbisni peshë në mënyrë të çmendur appeared first on Shëndeti.

10 COMMENTS