Hulumtimet tregojnë se banania është një frut ideal që mund të shërbejë si një përbërës i përsosur për planin tuaj të dietës, shkruan Shije. Vetëm një gotë e kësaj përzierjeje përmban të gjithë përbërësit e nevojshëm që i duhen trupit tuaj për të funskionuar siç duhet.

Përbërësit:

1 banane

1 portokall

1 mollë

1 lugë gjelle lëng limoni

1/3 filxhan ujë

Përgatitja:

Shtojini të gjithë përbërësit në një blender. Lërini për disa minuta derisa të përgatiten plotësisht.

Tranferojeni përzierjen në një gotë dhe konsumojeni atë menjëherë.

Shënim: Nëse molla është e freskët, shtojeni atë me gjithë lëkurë, në të kundërt, qërojeni para se ta shtoni në blender.

Let’s block ads! (Why?)

5 COMMENTS