Pasi Samsung Galaxy Note 7 është tashmë i tërhequr zyrtarisht nga tregu, gjigandi korean po punon që të bëfasojë konsumatorët me produktin më të ri, Galaxy S8, që sigurisht do të vijë në dy madhësi të ndryshme.

Burime pran “SamMobile” njoftojnë se ka filluar puna te ‘Frimëare’ i telefonit të ri, që është niveli më i ultë i softuerit që qëndron prapa versionit Touchëiz të sistemit operativ Android në Samsung duke kontrolluar operacionet më bazike të pajisjes.

Puna në ‘firmëare’ të Samsung Galaxy S7 kishte filluar në të njëjtën kohë vitin e kaluar, gjë që sugjeron që data publikimit do të jetë nga fundi i muajit shkurt.

Thashethemet e fundit rreth telefonit të ardhshëm të gjigantit Samsung thonë se Galaxy S8 vjen me ekran 4K, projektor të brendshëm dhe një kamerë me 30 megapiksel.

2 COMMENTS

Comments are closed.