ndreca

Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit Plarent Ndreca ka kallëzuar penalisht në policinë e Tiranës (Komisariati nr.3) dy punonjës të Ministrisë, me argumentin se ai është dhunuar prej tyre.

Njoftimin e ka bërë publik policia, e cila sqaron se shtetasit me inicialet A.Zh dhe V.M kanë fyer dhe dhunuar shtetasin Plarent Ndreca, ditë që ai u pezullua me urdhër të Minisrres teknike të PD, nga posti i tij si sekretar i përgjithshëm.

Në kallëzimin e tij, Ndreca pretendon se është nxjerrë më forcë jashtë ambienteve të Ministrisë së Arsimit.

NJOFTIMI I POLICISE

Më datë 16.06.2017, në ambientet e një Ministrie, shtetasit A. Zh dhe V. M, punonjës pranë kësaj Ministrie, kanë fyer dhe nuk kanë lejuar të kryej detyrën, Sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë, shtetasin Plarent Ndreca Punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për vlerësim.

4 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Here you will find 64177 additional Information on that Topic: epavarura.com/plarent-ndreca-kallezon-dy-punonjes-te-mas-me-nxorren-me-dhune-nga-ministria/ […]

Comments are closed.