Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte ka shpërthyer në sharje ndaj homologur të tij amerikan Barak Obama.

Ai e ka sharë nga nënë Obamën duke e quajtur “Bir Kurve” . Më tej ai ka kërkuar që Obama të mos ndërhyjë në gjykimet e vrasjeve. Duterte theksoi se është lideri i një vendi sovran dhe duhet t’i përgjigjet vetëm popullit të Filipinës

Ndërsa Duerte ka premtuar se në 6 muaj do të cliroj vendin nga droga dhe nga krimi dhe se lufta për ta arritur këtë gjë do të jetë e vështirë dhe e përgjakshme. Presidenti amerikan është shprehur se ka pyetur stafin e tij nëse takimi me Duterte do të jetë produktiv duke patur parasysh deklaratat e tij.//Gazeta Impakt

9 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Information to that Topic: epavarura.com/presidenti-filipines-shan-nga-nena-presidentin-e-shba-se-barak-obama-e-quan-bir-kurve/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Here you can find 58108 additional Information on that Topic: epavarura.com/presidenti-filipines-shan-nga-nena-presidentin-e-shba-se-barak-obama-e-quan-bir-kurve/ […]

  3. … [Trackback]

    […] Find More Info here to that Topic: epavarura.com/presidenti-filipines-shan-nga-nena-presidentin-e-shba-se-barak-obama-e-quan-bir-kurve/ […]

Comments are closed.