Punëtorët e fabrikës së Coca Cola-s në Marsejë të Francës kanë gjetur 370 kilogramë kokainë në një kontenjer që kishte ardhur nga Amerika Jugore.

Droga ishte e paketuar dhe e vendosur në vende të fshehta të kontenjerit, vlera e së cilës në tregun e zi shkon në 50 milionë euro. Lajmi është bërë i ditur sot nga gjykatësi i Marsejës, Gzavije Tarabe.

Kokaina është zbuluar të premten kur edhe kishte mbërritur kontenjer, ndërsa policia është duke kryer hetimet lidhur me drogën.

3 COMMENTS

Comments are closed.