Putin sulmon me furi Aleppon, eksperti rus: Po ringjall Bashkimin Sovjetik

6
59

Prej ditës së djeshme Rusia po bombardon fuqishëm Aleppon me synimin për të larguar njëherë e mirë xhihadistët e ISIS. Putin ka hedhur gjithë arsenalin e tij duke bombarduar me çdo mjet qytetin sirian. Por një ekspert rus i Kremlinit ka paralajmëruar se Putin po tenton të ringjallë Bashkimin Sovjetik. Eksperti që ka dashur të ngelë anonim ka folur për Daily Mail duke thënë se Putin ka qëllime të forta dhe të qarta dhe nuk bëhet fjalë vetëm për çlirimin e Sirisë.

“Ai do të ringjallë Bashkimin Sovjetik, ndaj po bën gjithë këtë luftë. Siria është diçka jo shumë e rëndësishme për të”, tha ai, raporton DM. Sulmet e Putin në Siri kanë marrë hov pas zgjedhjes së Donald Trump, me të cilin ka pasur “deklarata dashurie”.

Google search engine

6 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] There you can find 40857 more Information on that Topic: epavarura.com/putin-sulmon-furi-aleppon-eksperti-rus-po-ringjall-bashkimin-sovjetik/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Find More on that Topic: epavarura.com/putin-sulmon-furi-aleppon-eksperti-rus-po-ringjall-bashkimin-sovjetik/ […]

Comments are closed.