Një i ri italian ka pranuar se ka vrarë kundërshtarin e tij në një mënyrë shumë të tmerrshme. Simone Pepe, është dënuar me burgim të përjetshëm pasi u shpall fajtor për vrasjen e Francis Raccosta. Ngjarja ka ndodhur në vitin 2012, ku në mars Raccosta një mafioz i njohur në Kalabri, u shpall i zhdukur.

Nga hetimet, policia italiane regjistroi Pepen duke i treguar sesi e kishte vrarë atë. Ai dëgjohet duke i treguar një miku të tij, se pasi e kishin qëlluar me shkop bejsbolli në një pritë që i kishin bërë, trupin ua hodhën derrave. “Nuk pashë të kishte mbetur asgjë. Derrat e kishin ngrënë të gjithin”, dëgjohet 24-­vjeçari. “Ishte kënaqësi ta dëgjoje duke bërtitur. O nëne si bërtiste”.

domenico-bonarrigo

Policia italiane thotë se vrasja ishte një hakmarrje mes dy bandave që vazhdojnë të rivalizojnë njëra­tjetrën që prej viteve 1950. Bëhet fjalë për një konflikt mes famijeve Ferraro­-Raccosta dhe Polimeni-­Mazzagatti­-Bonarrigo që janë pjesë e ‘Ndrangheta’.

6 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Information on that Topic: epavarura.com/riu-tregon-sesi-vrau-mafiozin-italian-derrat-e-hengren-te-gjithin-o-nene-si-bertiste/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Read More on that Topic: epavarura.com/riu-tregon-sesi-vrau-mafiozin-italian-derrat-e-hengren-te-gjithin-o-nene-si-bertiste/ […]

  3. … [Trackback]

    […] Read More Info here to that Topic: epavarura.com/riu-tregon-sesi-vrau-mafiozin-italian-derrat-e-hengren-te-gjithin-o-nene-si-bertiste/ […]

Comments are closed.