ALTIN GOXHAJ

CFARE DESHËN TË NA BËJNË!!!

Deshen ta shesin si aset sorosian gjithe voten shqiptaro-amerikane te Zgjedhjet Presidenciale te konvertne formen e aksione, kambiale, asete, stoqe burse!

Deri ne nje pike ja dolen! Deri disa jave me pare e kishin shitur nepermjet mediave sorosiane dhe delegacioneve politike te PS dhe PDse si dhurate sorosiane te Clinton! Madje kishin shpikur para disa muajsh edhe perralla sikur Trump ishte proserb dhe antishqiptar dhe kjo kishte sjelle gjoja edhe urrejtje shqiptare ndaj Trump! Nje makine e tere sorosiane shqiptaro-amerikan u vu ne pune per ta prodhuar kete “te vertete” krejtesisht te pavertete! Keshtu Rama-Basha me nje gure vrisnin dy zogj! Nese fitonte Clinton si Rama dhe Basha zgjatnin afatin e mareveshjes me Soros te 6 Dhjetorit 2014 per falimentimin e Shqiperise dhe krijimin nje Oligarkie Sorosiane ku Rama drejtonte lojen dhe Basha i mbante ison, i lumtur per statusin e larte sorosian! Nese Trump edhe mund te fitonte, me pak gjasa sipas miopise se tyre politike, nuk ishte faji as njerit e as i tjetrit por i gjithe races shqiptare antitrump dhe keshtu kundergoditja e mundshme trumpiste do te amortizohej ne gjeresine e fajtorit me emrin Shqiptari cka mund te sillte edhe nje lloj braktisje kaq fatlume per faktorin serb dhe grek qe eshte ndjere prej dekadash kaq i pafuqishem ndaj mbrojtjes amerikane presidenciale per Shqiperine! Dhe kjo e dyta mund te konsiderohet nje akt i paster tradhetie ndaj interesave kombetare si nga Rama & Rilindja Sorosiane dhe nga Basha me Kolonen e Peste te Soros ne PD!!!

ÇFARË NA BËNË!!!

Detyra e Rames ishte te luante rolin e zagarit te sulmit mediatik dhe e Bashes te amortizimit te fajit te Rames ne te gjithe spektrin politik opozitar! Detyra e medias sorosiane qe ta identifikonin antitrumpizmin si nje fenomen kombetar! Shoqeria Civile Sorosiane duhej ta certifikonte si qendrim edhe “inetelektual”!

Prej 2 dekadash ka pasur gjithm nje ekuiliber politik te pashkruar ku e ashtuquajtura e majta shqiptare dhe e ashtuquajtura e djathta shqiptare te orientuara nga vete Washingtoni benin nje ndarje te zbehte preferenciale me Demokratet dhe Republikanet Amerikane por gjths duhet te ishin dhe ne fakt ishin neutrale ne cdo moment zgjedhor amerikan me ndonje prezence simbolike shumne te zbehte perfaqesish ne ndonje event apo ceremoni partiake amerikane pa guxuar ne perfshirje pikerisht duke ruajtur nje ekuiliber model. Kjo bente qe sido qe te ishte vullneti amerikan cdo president amerikan kishte prane lobe dhe lobiste amerikane dhe shqiptare bazuar te pozicioni partiak dhe kjo lehtesonte gjthm fokusimin amerikan ne ceshtjen shqiptare! Natyrisht qe keto kishin vlera minimale sepse kur vinte puna per Ameriken i gjithe faktori shqiptar ishte ne unison me diferenca te vockla qe lidheshin me role politiket pozite-opozite.

Rama per here te pare ne 26 vjet beri goditjen me te paimagjinueshme ndaj nje kandidati presidencial amerikan dhe Basha beri veprimin me te paimagjinueshem ne historine e PDse duke u pozicionuar ne nje konvente te se majtes amerikane duke u pozicionuar hapur kunder tradites se PD per nje rol neutral me pak preferencialitet ngjyre republikane sic kishte ndodhur respektivisht me PD dhe PS ne 25 vjet! Nderkohe Rama nepermjet programit “Economic Growth of Albania” te financuar nga Soros kishte krijuar nje rrjet fake sikur perfaqesohej diaspora shqiptaro-amerikane dhe kjo certifikonte dhe institucionalizonte kontrollin sorosian te vota e shqitaro-amerikane ProClinton dhe AntiTrump! Basha kishte per detyre ta mbronte kete program qe programon gjithe platformen ekonomike te Rilindjes per falimentimin e Shqiperise dhe krijimin e Oligarkise Sorosiane qe perfshin edhe vete Bashen!

ÇFARË U BËMË!

Levizja Kunder Oligarkise Sorosiane, nje levizje joformale qytetare dhe politike qe perfshinte disa gazeta antisoros, media online antisoros, disa politikane antisoros, disa aktiviste qytetare antisoros disa gazetare aktiviste antisoros dhe sidomos nje numer i konsiderueshem shtetasish shqiptaro-amerikane synoi ta demontoje skemen e paraqitjes (shitjes si aset) te votes se shqiptaro-amerikaneve si nje aset sorosian ProClinton dhe AntiTrump, nepermjet diskreditimit dhe te faktimit nepermjet mobilizimit te sa me shume votave shqiptaro-amerikane proTrump duke e prezantuar me sa me shume zhurme qe shqiptaret per arsye te kundershtimit te oligarkise sorosiane kane po kaq arsye te votojne kunder Clintonit proSoros dhe pro Trump Antisoros duke paraqitur me sa me shume zhurme onnline se sic ka vota nostalgjike per familjen Clinton ka dhe vota pro Trump si nje nevoje urgjente e aktualitetit politik shqiptar! Dhe funksionoi! U diskreditua me fakte dhe prova mashtrimi i madh mediatik sorosian sikur vota e shqiptareve ishte e gjitha proclinton apo edhe antitrump sipas figurave te “shquara” politike dhe mediatike sorosiane te Tiranes, prane Rilindjes apo Partise Demokratike! U krijua nje furi e madhe ne portalet online qe angazhimi Rama-Basha proClitnon dhe madje edhe AntiTrump ishte nje skenar i sponsorizuar sorosian dhe u paraqiten fakte dhe prova se si Basha ishte i perfshire ne kete skeme nepermjet Johny Podestas me financimin e Soros! Brenda 4 muajve, u krijua nje ortek online qe perfshiu gjithe Shqiperine mbi shkakun sorosia te mashtirmit politik me voten shqiptaro-amerikane! Me qindra shqiptaro-amerikan ta djathte apo papoziconuar te ndergjegjesuar ne nje forme apo tjeter u deklaruan me voten e tyre ProTrump dhe madje nje pjese edhe AntiClinton dhe shkaku i ketij qendrimi dhe reagimi, plotesisht apo pjeserisht ishte binomi Rama-Soros! Me dhjetra aktviste votues tradicionale te PDse shqiptare i kerkuan llogari Bashes se me cte drejte e pozicionte PDne kunder Trump ose te njeanshme proClinton! Dhe qellimi u arrit! Influencimi sorosian Rama-Basha ne Amerike u neutralizua pergjithesisht nga reagimi antisoros duke e diskredituar dhe humbur forcen manipuluese ne dhjetra mije vota shqiptaresh ne SHBA!

U hap nje faqe online e shqiptareve proTrump (“Albanian for Trump”), u prodhuan mesazhe, slogane, debate, postera, foto demonstrative, videoselfie, spote video te cilat shperndaheshin dhe perhapeshin duke I zene te papergatitur per kunder reagim autoret e skemes se mashtrimit sorosian! Disa politikane te PD, ne pavaresi te plote nga Basha, u perfshine personalisht per muaj te tere ne informimin e stafit te Trump nga Tirana ne SHBA dhe me pas edhe direkt ne zyrat e stafit te Trump per te informuar per te verteten e mashtrimit sorosian me voten e shqiptareve dhe realitetin krejtesisht te kundert me ate te paraqitur nga rrjeti sorosian!

E gjithe kjo veprimtari intensive qe nuk e koordinonte asnje shtab elektoral, asnje individ, por qe e bashkonte vetem koherenca proTrump dhe fryma e interesit patriotik dhe qytetar, solli per pasoje edhe deshtimin e aktit te tradhetise kombetare Rama-Basha per te fundosur bashke me veten e tyre edhe gjithe faktorin shqiptar ne rast se do te fitonte Trump duke i humbur faktorit shqiptar mundesine e lobimit qe ka pasur hstorikisht ne Presidence, Senat dhe Kongres qe tashme eshte i gjithi Republikan! Ne SHBA tashme e dine! Vota shqiptare ishte si per Clinton dhe Trump! Por dine po ashtu qe edhe Rama edhe Basha jane dy marioneta antitrumpiste te George Soros!!! Dhe koka e George Soros eshte trofeja qe Trump do ti jape elektoratit amerikan (referuar identifikimit qe iu be atij ne fushaten disa mujore) si hapi i pare i pastrimit te politikes amerikane nga lobingjet korruptive dhe trafiku i influencave! Dhe rasti shqiptar eshte nje nder rastet me fatkeqe dhe me te pamerituar qe ka ndodhur deri me tani!!! S’mund ti rezervohej nje shkretim dhe rrenim I tille si ky popullit me proamerikan ne bote nga Soros dhe banda e tij shqiptare!

Tashme konfigurimi I ri politik ne SHBA ku republikanet kane edhe Presidencen, edhe Senatin edhe Kongresin ka aktore te tjere shqiptare te djathte dhe eshte fillimi I nje konfigurimi te ri politik dhe shoqeror ne Shqiperi, si e vetmja zgjidhje per ti dhene shpetim politikes shqiptare nga asfiksia sorosiane!

KJO ISHTE FITORJA E SHQIPERISE! KY ESHTE DHE FILLIMI I FUNDIT TE SOROSIZMIT NE SHQIPERI BASHKE ME USHTRINE E VETE TE MERCENAREVE QE PO E FALIMENTOJNE KETE VEND!!!

5 COMMENTS

Comments are closed.