Autoritet në Venezuelë kanë deklaruar se ekipet e shpëtimit kanë arritur të gjejnë të mbijetuarit e një helikopteri ushtarak gjashtë ditë pas ai u rrëzua në rajon e Amazonas, me ndihmën e një fisi indigjen.

Trembëdhjetë persona, përfshirë këtu edhe civilë, kanë mbetur të bllokuar në bordin e helikopterit “Mi-17V-5” e cili ishte zhdukur të enjten e kaluar.

Gazeta vendase “ El Nacional” shkruan se anëtarët e ekuipazhit ushtarak ishin gjallë dhe do të transferohen në kryeqytetin e shtetit të Amazonas, Puerto Ayacucho.

Nuk është e qartë nëse pasagjerët dhe civilët i kanë mbijetuar aksidentit, thotë “BBC”.

Guvernatori i shtetit, Liborio Guarulla, shkrujti ne TËitter se helikopteri u zbulua nga anëtarët e fisit indigjen Yecuana.

5 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] There you can find 44660 additional Info on that Topic: epavarura.com/si-neper-filma-te-mbijetuarit-shpetohen-nga-fisi-indian-6-dite-pasi-u-rrezua-avioni/ […]

Comments are closed.