Një problem i thjeshtë shtëpiak, për ta hapur apo jo bufenë, po çmend internetin.

Një mama e nervozuar ka publikuar  një foto me një pirg të madh me pjata porcelani duke rrëshkitur nga rafti. Nëse dera prej xhami e bufesë hapet, me shumë mundësi ato do të thyhen.

Fotoja është postuar në faqen Tajvaneze Baoliao Commune në 13 Nëntor, pasi Tseng nga Hsinchu, Tajvan u shokua dhe kishte nevojë për ndihmën e internetit, sipas MailOnline.

Një koment shkrunte: “Të shkuara të harruara. Bli pjata të tjera.”

Një tjetër sugjeroi: “Vendos disa batanije të trasha në tokë para se të hapësh derën, ose kërkoi dikujt të mbajë fort batanijen për të kapur pjatat. Kjo mund të shpëtojë disa prej tyre”.

3a701bd400000578-0-image-a-5_1479295444568 3a6fe20100000578-0-image-a-4_1479295433675

1 COMMENT

Comments are closed.