Diego Simeone ka thënë se ata luajnë për fitore kundër Bayern Munichut.
Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone ka thënë se ai në çdo ndeshje luan për fitore dhe kështu do të jetë edhe kundër Bayern Municuht.

Simeone e kishte fituar ndeshjen e parë gjysmëfinale kundër Bayernit në stadiumin e tyre, por tash shpreson se ata ta bëjnë edhe në Allianz Arena.

“E vetmja gjë për të cilën interesohem është fitorja. Për atë unë përgatitetn”, tha Simeone gjatë konferencës për media.

Ai po ashtu tha se ata do të jenë besnik ndaj stilit të tyre të lojës dhe ashtu do të luajnë edhe nesër.

4 COMMENTS