Të jesh duke vdekur dhe këtu tek ne nuk do t’ia dijë njeri. Kur një mjek vendos të bëjë pushime, vendi ngelet bosh dhe nëse pacienti është duke vdekur, kjo nuk ka aspak rendësi për Beqajn dhe shokët e tjerë të tij.

Një djalë i dëshpëruar ka rrëfyer atë që i ka ndodhur sot tek QSUT-ja. Ai ka çuar atje nënën të sëmurë, e cila vuan nga diabeti dhe në trup i janë shtuar të nxirat nga sëmundja, por përgjigja që merr nga mjekja e shokon. Ajo i thotë se mund t’i japë vetëm qetësues, pasi mjeku dermatolog ka marrë pushimet dhe nuk mundet të bëjë asgjë më shumë.

“Mirmbrema Jëtaoshqef!  Ju lutem postoje kete  pasi  eshte shume urgjente. Ka qene nena ime  sot ne qsut, pasi vuan nga diabeti  ..i  Kane bere nje qetesues dhe  i Kane thene  qe  duhet dermatolog  ..pasi dermatologu  ka ik  me pushime. O zot mos e befshin piken e hajrit o zot. Ajo ka plagë ne krah pasi qenka pasoje e diabetit dhe kerkush nuk e ka marre persiper. Doktoreshe Teuta ka pyetur tre  kater  veta  dhe  askush se ka prek  me dore. Nga momenti  ne moment presim larg  qoft ndonje trumpoze, nga gjendja ekonomike jemi zero”, kanë qenë këto fjalët dëshpëruese të djalit për nënën e tij që e shikon teksa vuan, por i ka duart të lidhura.

Pamjet e mëposhtme tregojnë qartë gjendjen e gruas dhe nevojën emergjente për ndërhyrje, por kjo nuk i bën përshtypje askujt në QSUT.

2 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Read More Information here on that Topic: epavarura.com/skandali-con-nenen-te-semure-rende-ne-qsut-pergjigja-e-mjekes-e-shokon/ […]

Comments are closed.