Loading...
Home / SPORT

SPORT

Futbolli spanjoll solidarizohet me Turqinë kundër terrorizmit

Dy institucionet më të mëdha të futbollit në Spanjë nëpërmjet një deklarate dënuan sulmet terroriste që ndodhën në Stamboll dhe kanë shprehur solidarizimin e tyre me popullin e Turqisë në këtë kohë të vështirë. Në deklaratën me shkrim nga Liga e Futbollit Profesional (LFP) nën të cilën veprojnë klubet e …

Read More »

A mund ta gjeni gabimin turpërues në foton e kampionit Conor McGregor?

Superylli i kampionatit të ndeshjeve UFC, Conor McGregor, ka shkaktuar shumë ironi e të qeshura në Instagram me foton e tij të fundit. Kampioni irlandez i peshave të lehta është fotografuar i ulur në sediljen e një avioni privat luksoz duke lexuar një gazetë, por fatkeqësisht duke e mbajtur atë …

Read More »

Ibrahimoviç intervistohet nga dy fëmijë shqiptarë, ja këshilla e tij

Dy fëmijë shqiptarë, Arbnori dhe Shenasia të cilët jetojnë tashë në Suedi, kanë bërë realitet ëndrrën e tyre.  Ata arritën të realizonin një intervistë ekskluzive me Zlatan Ibrahimoviç, një prej yjeve të futbollit botëror. Si fillim Shenasi shkori për yllin suedez të Mançester në gazetën “Svenska Dagbladet Junior”, ku tregoi …

Read More »

Lajmi për atentat në stadium u përhap për të dekurajuar tifozët Kuq e zi

Ndeshja Shqipëri Izrael u zhvillua nën kërcënimin e terrorrizmit. Frika dhe pakiku se ata ditë mund të kishte atentate nga grupime islamikësh ektremistë u përhapën ngado. Fillimisht u anullua ndeshja në Shkodër dhe më pas stadiumi u mbikqyr nga agjentët e Mosadit dhe nga snajperët shqiptarë. Natyrisht e gjithë kjo …

Read More »

Do të mbahet mend që priti penalltinë, por Alban Hoxha zbulon suprizën e hidhur pas ndeshjes

Sigurisht që pas daljes së Berishës skuadra jonë pësoi dy gola të tjerë, por padyshim Alban Hoxha do të mbahet mend nga shqiptarët për pritjen e penalltisë si ngushëllim edhe për vetë Etrit Berishën. Por ajo çfarë Hoxha ka zbuluar pas ndeshjes ishte një surprizë aspak e këndshme, me të …

Read More »

De Biazin nuk e mbajnë nervat: Berisha gaboi, u provokua nga një bir kurve izraelit

Trajneri Xhani de Biazi ka deklaruar pas ndeshjes se ekipi mund ta kthente ndeshjen, edhe pse u bë pastaj thuajse e pamundur pas kartonit të dytë të kuq. Për vendimet e gjyqtarëve “Unë nuk dua të kapem pas gjyqtarit. Por e kam thënë para ndeshjes që do të ishte e …

Read More »

Arsyet e humbjes/ Shqipëria shpalli “non grata” shqiptarët mysliman të Maqedonisë, ju refuzua hyrja në kufi: Jeni terrorista

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur sot në pikat e kalimit kufitar me Maqedoninë. Pala shqiptare mësohet të ketë refuzuar hyrjen në territorin shqiptar të një numri të madh të bashkombasve tanë nga Maqedonia, të cilët ishin nisur drejt Elbasanit për të bërë tifo për ekipin tonë kombëtar në përballjen …

Read More »

Elbasani pa festë kuqezi, masat e larta të sigurisë izraelite pengojnë tifozët; rrezikojmë humbjen

Paraditja këtë të shtunë në qytetin e Elbasanit ka qenë e ftohtë jo vetëm për shkak të motit, por edhe për mungesën e tifozëve të Kombëtares, që mesa duket do t’i drejtohen stadiumit vetëm në oraret e përcaktuara për hyrjen e tyre. Në rrugët e qytetit janë parë pak mjete …

Read More »

Sfida ndaj Izraelit, 5 arsye pse fiton Shqipëria

Kombëtarja shqiptare do të zbresë në fushën e “Elbasan Arenës” për të zhvilluar ndeshjen e radhës të kualifikueseve për Botërorin 2018. Kuqezinjtë do të sfidohen nga Izraeli, një kombëtare që ka objektiva të njëjtë me përfaqësuesen tonë. Në letër, Shqipëria është një skuadër më e mirë se Izraeli dhe me …

Read More »

Turku Deniz Aytekin do të drejtojë ndeshjen Shqipëri-Izrael

Ndeshja Shqipëri-Izrael, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit 2018, do të drejtohet nga një treshe gjyqtaresh gjermane. UEFA ka bërë të ditur se Deniz Aytekin është caktuar për të gjykuar ndeshjen e së shtunës në “Elbasan Arena”. Ndihmës të turkogjermanit do të jenë Guido Kleve dhe Markus Haker, ndërsa gjyqtar …

Read More »
error: Mos kopjo, por shperndaje ;)