Një numër i madh myslimanësh janë mbledhur në Berlin për të nderuar viktimat e sulmit terrorist.

Në shenjë solidariteti me viktimat, myslimanët kanë veshur bluza në të cilat shkruhet: “Myslimanët për paqë”.

Nga sulmi terrorist në Berlin, humbën jetën 12 persona shtetas gjermanë.

Përgjegjësinë për sulmin e ka marrë Shteti Islamik, ndërsa Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Thomas de Maizere, ka deklaruar ‘se Gjermania nuk do të demoralizohet dhe do të vazhdojë si gjithnjë festën e Krishlindjeve’.

5 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] There you will find 51088 additional Information to that Topic: epavarura.com/sulmi-ne-berlin-myslimanet-nderojne-viktimat/ […]

Comments are closed.