Ka shkuar në 31 numri i të vdekurve si pasojë e sulmit terrorist në Bagdad të Irakut, raporton Anadolu Agëncy (AA).

Në një deklaratë për AA, Ahmed Halaf, zyrtar i Ministrisë së Brendshme, ka thënë se si pasojë e sulmit me autobombë në rajonin Sadr të paktën 31 persona kanë humbur jetën dhe 42 të tjerë janë plagosur.

Ndërkohë ende askush nuk e ka marrë përsipër sulmin.

Nga ana tjetër Saad Maan, zëdhënës në Komandën Operacionale të Bagdadit ka thënë se gjatë ditës së sotme kanë ndodhur edhe 3 sulme të tjera terroriste në rajonet Kindi dhe Çuvadir. Ai ka theksuar se si pasojë e këtyre sulmeve ka të vdekur dhe të plagosur.

5 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Here you will find 74621 more Info on that Topic: epavarura.com/sulmi-terrorist-isis-ne-bagdad-shkon-ne-31-numri-te-vdekurve-shumica-musliman-shia/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Here you can find 99759 additional Info on that Topic: epavarura.com/sulmi-terrorist-isis-ne-bagdad-shkon-ne-31-numri-te-vdekurve-shumica-musliman-shia/ […]

Comments are closed.