Ballina Etiketimet 2020

Etiketim: 2020

Vonesa në krijimin e institucioneve shtyn miratimin e buxhetit 2020

Sipas njohësve të financave, mosprocedimi i Projektbuxhetit nga qeveria në largim për në Kuvend nuk prodhon ndonjë efekt. “Jo më vonë se më 31 tetor,...

Në prill 2020 hapet Ambasada e Japonisë në Prishtinë

Pas Ambasadës në Tiranë, morëm konfirmimin se në prill 2020 do të hapet edhe Ambasada e Japonisë në Prishtinë”, deklaron kryetari i grupit parlamentar...

Edhe pse ligjërisht është e obliguar, Qeveria në detyrë nuk procedon...

Edhe pse qeveria në detyrë është në prag të afateve ligjore për procedimin e projektbuxhetit për vitin 2020, Ministria e Financave për shkak të...

Kosova e Shqipëria bien në raportin e ‘Të bërit biznes’ për...

Banka Botërore publikoi sot raportin e saj “Doing Business 2020” (Të bërit biznes), ku Kosova dhe Shqipëria, kanë shënuar rënie në krahasim me një...

Ekstradimi i Julian Assange do të vendoset në shkurt 2020

Rasti i ekstradimit të bashkëthemeluesit të faqes së internetit WikiLeaks, Julian Assange, do të gjykohet në shkurt të vitit 2020, tha gjykata britanike duke...

Kadare fiton çmimin ndërkombëtar të Letërsisë ‘Neustad 2020’

Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare ka fituar Çmimin Ndërkombëtar Letrar “Neustadt” për vitin 2020. Kadare ishte përzgjedhur si një prej nëntë shkrimtarëve finalistë, të cilët...

Emocionuese, ja kujt ia dedikon Sergio Ramos kualifikimin e Spanjës në...

Kapiteni i Spanjës Sergio Ramos shkroi në rrjetet sociale për t’i kushtuar kualifikimit të ‘La Roja’ në Kampionatin Evropian 2020 për ish-trajnerin e tij...

Matematika lë jashtë Euro 2020 Shqipërinë (Video)

Shqipëria bën autokritikë ndaj Moldavisë, por nuk mjafton për të ruajtur gjallë shpresat për një vend në finalet e Europianit që do të mbahet...

Ja dy kombëtaret e radhës që siguruan plasmanin në Euro 2020

Përfundimi i ndeshjeve të sontme të kualifikimeve për Euro 2020 kanë konfirmuar edhe dy kombëtare tjera që kanë siguruar plasmanin në turneun e vitit...

Pas Belgjikës Italia është ekipi i dytë që siguron kualifikimin për...

Italia është ekipi i dytë që siguron kualifikimin për në Euro 2020 pas Belgjikës ku në shtatë takime ka po aq fitore. Ekipi i Mancinit...

Zvicra vë në diskutim kualifikim në Euro 2020

Zvicra vë në diskutim kualifikim në Euro 2020, pasi u mposht 1- nga Danimarka (rival direkt), në sfidën e zhvilluar në “Telia Parken” të...

Eliminatoret e EURO 2020, Turqia fiton Shqipërinë

Ka përfunduar me rezultat 1-0, ndeshja mes Turqisë dhe Shqipërisë në kuadër të eliminatoreve për kampionatin e futbollit “Euro 2020”. Të dyja skuadrat janë mbështetur...

Xhudistët kosovarë përgatiten për lojërat olimpike “Tokyo 2020” në Romë

Xhudistët kosovarë janë duke u përgatitur për lojërat olimpike “Tokyo 2020”, e këto përgatitje janë duke i bërë në Romë, të nisura nga fillimi...

ShBA zvogëlon në 18.000 numrin e refugjatëve për 2020

Qeveria amerikane planifikon të ulë numrin e refugjatëve që do të pranojë për vitin fiskal 2020. Sipas programit të refugjatëve për vitin 2020 që zyrtarët...

“Turkish Airlines” vlerësohet me çmimin “Linjat Ajrore Globale me 5 yje...

“Turkish Airlines” u zgjodhën “Linjat Ajrore Globale me 5 yje për vitin 2020″ nga ana e APEX (Shoqata e Përvojave Ajrore të Pasagjerëve), që...

Trump: Marrëveshja tregtare me Kinën, më sfiduese nëse fitoj zgjedhjet e...

Donald Trump ka bërë disa postime në llogarinë e tij në “Twitter” në lidhje me luftën tregtare që vazhdon ende midis Kinës dhe ShBA-së. “Negociatat...

Zelanda e Re planifikon tërheqjen e trupave nga Iraku deri në...

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, bëri të ditur sot se vendi i saj do të tërheqë trupat nga Iraku i shkatërruar nga...

Trump këtë muaj do të shpallë kandidaturën për zgjedhjet në vitin...

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka deklaruar se do të shpallë kandidaturën e tij për të kandiduar në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 gjatë...

Ndryshim i madh në WhatsApp, në 2020 do të ketë edhe...

Tashmë është zyrtare. Duke nisur nga fillimi i vitit 2020 e ne vijim, WhatsApp do të fusë reklamat brenda aplikacionit. Lajmi është bërë...

Sa do paguajmë për sigurimin e makinës pas datës 1 prill...

Nga data 1 prill 2020, qytetarët do të blejnë primin e sigurimit të automjeteve sipas sjelljes që kanë treguar në timon gjatë një viti....

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT