Ballina Etiketimet Çfarë

Etiketim: Çfarë

‘Shumaheri’ i Kosovës vozit autobusin pa ndal 31 orë, por ja...

Drejtoria për kontrollimin e mjeteve të rënda në Koblenz ka ndaluar një autobus nga Kosova që udhëtonte në linjen Pejë-Dortmund. Realizimi i kontrollimit është bërë...

‘Shumaheri’ i Kosovës voziti autobusin pa ndal 31 orë, por ja...

Drejtoria për kontrollimin e mjeteve të rënda në Koblenz ka ndaluar një autobus nga Kosova që udhëtonte në linjen Pejë-Dortmund. Realizimi i kontrollimit është bërë...

VIDEO/ Pamje të frikshme, tërmeti me magnitudë 6.8 godet Filipinet, ja...

Një tërmet me magnitudë 6.8 të Shkallës Rihter ka goditur Filipinet. Lëkundjet sizmike kishin epiqendrën në ishullin e Mindanao-s, mëngjesin e kësaj të diele, rreth...

 Çfarë fshihet pas denigrimit të Veliajt nga Rama?

A ka një luftë të ftohtë mes kryeministrit dhe kryebashkiakut? Një historik i shkurtër i luftës brenda llojit, fundi i së cilës zor të...

Çfarë parashikon Ligji i ri për mediat?

Ligji i ri për mediat, më së shumti prek mediat ‘on line’, të cilat aktualisht në pjesën dërmuese të tyre janë “në të zezë”....

A është arritur marrëveshja LDK – VV? Çfarë po diskutohet ende...

Derisa po vazhdon ende takimi Kurti – Mustafa, mediat kanë marrë vesh me burime brenda LDK-së se në parim është arritur marrëveshja e cila...

Dieta për shëndetin e zemrës – çfarë rekomandohet për parandalimin e...

Blerina Bombaj, dietologe Sëmundjet kardiake, shkaku kryesor i humbjes së jetëve Sëmundjet kardiake janë shkaku kryesor i vdekjeve sot për sot në pjesën më të madhe...

Osmani zhvillon takime me zyrtarë të lartë të gjerman, çfarë mesazhe...

Anëtarja e Kryesisë së LDK-së, Vjosa Osmani këto ditë po qëndron në vizitë zyrtare  në Berlin të Gjermanisë, me ç’rast është takuar me zyrtarë...

Ja çfarë u bisedua në takimin ku ishin pjesëmarrës Sveçla dhe...

“Në këto takime në Tiranë është folur për marrëdhëniet rajonale dhe integrimin e Ballkanit në BE”, ka thënë Sveçla për mediumin Realiteti. Deputeti i Vetëvendosjes,...

Tërmeti, profesori italian drejt Shqipërisë: Çfarë ndodh në brigjet e Adriatikut

Për të shpjeguar se çfarë po ndodh në nivelin sizmotektonik në trevën e Ballkanit është Profesori Antonio Moretti, gjeolog i Universitetit të L’Aquila, që...

Çfarë po ndodh në brigjet e Adriatikut: Profesori italian drejt Shqipërisë!

Për të shpjeguar se çfarë po ndodh në nivelin sizmotektonik në trevën e Ballkanit është Profesori Antonio Moretti, gjeolog i Universitetit të L’Aquila, që...

Joshua zbulon se çfarë i pëshpëriti në vesh Ruizit në ring

Anthony Joshua ka treguar se i kishte thënë Andy Ruizit të mos dorëzohej kurrë, pas triumfit ndaj tij në rimeçin për kampion bote të...

Çfarë ndodh nëse hani një lugë gjelle kanellë në ditë?

Kanella është një nga erëzat më të dashura për shkak të aromës së saj. Për shumë është konsideruar si erëza e përsosur për Krishtlindje...

E fundit nga shkenca: ja çfarë mund t’i “parashikojë” tërmetet

Fije të holla qelqi brenda fibrës optike, janë ato që shkencëtarët po hulumtojnë si mënyrë e re për të mbledhur të dhëna...

Takimi i Mustafës me deputetët kalon në heshtje, ‘çfarë po zihet’?

Perfundon takimi i grupit parlamentar të LDK-së, shkruan KosovaPost. Edhe pse mediat kanë pritur më shumë se një orë takimin e kreut të LDK-së me...

Altun: Ajo çfarë kërkon Turqia është mbështetja e saj në luftën...

Drejtori i Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës turke, Fahrettin Altun tha se Turqia duke menaxhuar me krizën e refugjatëve dhe luftuar kundër organizatës terroriste DAESH...

Ja çfarë duket nga hapësira në Tokë (Foto)

Një nga mitet më të famshme të hapësirës është se Muri i Madh i Kinës është e vetmja arritje njerëzore që mund të shihet...

Lista e shteteve që ndihmuan Shqipërinë, ish-ambasadori: Çfarë turpi, Holanda e...

Ish-ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Robert Bosch ka reaguar pas shpalljes së shteteve që ndihmuan Shqipërinë në fatkeqësinë e 26 nëntorit. Mes listës së shteteve...

Fifi për falënderimet ndaj serbëve: Nuk më intereson çfarë ndihme kanë...

Në mesin e shteteve që kanë ndihmuar Shqipërinë për të përballuar gjendjen e rëndë pas tërmetit ishte edhe Serbia. Ndaj serbëve nuk kanë munguar sa...

Nuk zbehet frika nga tërmetet, ja çfarë po ndodh në lagjet...

Qyteti 3 mijë vjeçar, i cili është ringritur disa herë pas tërmeteve shkatërruese, është goditur sërish rëndë prej lëkundjeve sizmike që vijojnë prej 3...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT