Wednesday, September 23, 2020
Ballina Etiketimet Dhe

Etiketim: dhe

Berisha godet rënd Veselin: Ti je tinëzar dhe frikacak!

Publicistja Kimete Berisha, ka reaguar ndaj deklaratës së Kadri Veseli, se Albin Kurti është ‘Syri i Popullit’,  ndërsa shkruan ajo se ‘po te ishte...

VV dhe LDK, afër dhe larg arritjes së koalicionit

Dy partitë që duan të formojnë koalicionin qeverisës LVV dhe LDK, tashmë kanë harmonizuar programin qeveritar por, nuk po dakordohen për ndarjen e përgjegjësive....

Ngrihet aktakuzë ndaj ministrit të PDK’së dhe deputetit të zgjedhur

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda ka ngritur aktakuzë kundër ministrit në detyrë të PDK’së, Kujtim Gashit, për veprën penale “keqpërdorim...

Si t’ia bëni që foshnja e porsalindur të dallojë ditën dhe...

Pas lindjes së foshnjes më së miri është që të filloni ta mësoni ta bën dallimin në mes të ditës dhe natës. Disa nëna nuk...

Liderët e preferuar të kosovarëve, Merkel, Erdogan dhe Tramp

Armend Muja, profesor i Shkencave Politike, duke folur për anketën ka shpërfaqur edhe preferencat e qytetarëve të Kosovës për  liderët e tyre të preferuar...

Projektligji për portalet, Basha kërkon ndihmë nga BE dhe SHBA

Në kulmin e debateve nga grupet e interesit, komisioni parlamentar i ligjeve vetëm me dy vota kundra, miratoi nen për nen duke bërë disa...

Hoti: Procesi i Berlinit mundësi për Kosovën, duhet strategji nacionale dhe...

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Procesi i Berlinit është mundësi për Kosovën dhe Ballkanin Perëndimor, porse Kosova duhet...

Moti sot dhe ditëve në vijim

Siç parashihet kjo javë do të karakterizohet me masa t e ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë Ballkanin, do të...

Halil Kastrati emocionohet dhe nuk i mban lotët kur në skenë...

Humanisti i njohur, Halil Kastrati, i ftuar në një emisionin bashkë me prezantuesen e njohur, Edita Doli Muhaxhiri, kanë shpjeguar disa nga programet e...

Vlerat ushqyese dhe përfitimet shëndetësore të lakrë së kuqe

Ajo që e bën lakrën e kuqe, një nga perimet më të mira të familjes së lakrave, është pikërisht ngjyra, falë pigmentit bimor me...

Nesër homazhe dhe mbledhje komemorative në nderim të Nazire Krajës

Me rastin e ndarjes  nga jeta të veprimtares së devotshme , e burgosur politike  dhe mësimdhënëse e dalluar, Nazire Kraja, Shoqata e të Burgosurve...

Suedi, grupet e djathta ekstremiste kërkojnë djegien e xhamive dhe vrasjen...

Disa persona të anëtarësuar në grupet e mbyllura të ekstremit të djathtë në rrjetet sociale në Suedi kanë kërkuar vrasjen e të gjithë muslimanëve...

Rusë dhe japonezë, gato një robot për ta dërguar në Hënë

Kompania ruse Android Technology dhe ajo japoneze GITAI, po planifikojnë të krijojnë një robot që do të funksionojë në sipërfaqen e Hënës,...

Ja fshatrat dhe qytetet në Kosovë që flenë mbi ar dhe...

Kosova njihet për pasuritë e saj nëntokësore, e veçanërisht arin dhe argjendin. Kjo është një nga arsyet pse Serbia bën një luftë kaq të...

Granit Xhaka dhe Leonita zbulojnë portretin e vajzës për herë të...

Granit Xhaka u bë për herë të parë baba rreth dy muaj më parë. Bashkëshortja e tij Leonita solli në jetë vogëlushen e pagëzuar me...

Kush janë Lulja 21 vjeçare dhe i dashuri i saj që...

Në ditën kur ra dëshmor heroi i kombit Mujë Krasniqi, ranë edhe 40 ushtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në mesin e tyre, ishte edhe...

Zeka zbulon tre emra të VV-së dhe Ministritë që ata do...

Ish-deputeti i Kosovës, Milaim Zeka ka publikuar tre emra nga Lëvizja Vetëvendosje ku thotë se po spekulohen që do të udhëheqin tri ministri në...

Një i vdekur dhe 15 të plagosur nga një shpërthim në...

Policia gjermane tha se ka gjetur bombola gazi dhe municione të vjetra lufte në një apartament, ku të premten ndodhi një shpërthim, që la...

Vazhdon pritja, Vetëvendosja dhe LDK-ja nga nesër takime të çdoditshme

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nga takimi i sotëm kanë arritur të merren vesh për t’u takuar përsëri nesër për koalicionin qeverisës,...

Mbappe arrin 100 gola shumë më shpejtë se Ronaldo dhe Messi

Trashëgimtari i fronit të futbollit botëror është Kylian Mbappe dhe këtë e konfirmojnë 100 golat e arritura në nivel klubi, duke tejkaluar Cristiano Ronaldon...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT