Ballina Etiketimet Ditësh

Etiketim: ditësh

Pas dy ditësh nën rrënoja nxirren dy të mbijetuar në Kenia

Dy të mbijetuar u gjetën pasi një ndërtesë gjashtëkatëshe u shëmb në kryeqytetin e Kenias të premten, thanë autoritetet. Të mbijetuarit janë gjetur të gjallë...

Haziri: Marrëveshja për qeverinë brenda pak ditësh

Kanë mbetur edhe më pak se një orë nga takimi i paraparë që të mbahet në mes të liderëve të Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike...

Sveçla: Kosova do të ketë brenda pak ditësh qeverinë me ‘shije’...

Derisa po shijonte me shije djathërat dhe produktet ekspozuese të këtij panairi, i pyetur nga Kosova Post se cilat do jenë përfitimet e bizneseve...

QNR: Brenda tri ditësh nis numërimi i votave me kusht

Sot pasdite pritet të përfundojë rinumërimi i 314 vendvotimeve në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) për shkak të gabimeve teknike me printimin e...

Ahmetaj: Procesi i rinumërimit pritet të përfundojë brenda 3 ditësh

Procesi i rinumërimit të 314 vendvotimeve pritet të përfundojë brenda tri ditësh. Burim Ahmetaj udhëheqës i Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve tha se mesatarja e...

Cilat ushqime mund t’i hani edhe pas pesë ditësh në frigorifer...

Si të mësoni kur është koha e fundit të bëni pastrimin në frigorifer. Sa gjatë bën të qëndrojë ushqimi në frigorifer para se ta...

Rusia sërish sulmon Idlibin pas 24 ditësh

Rusia e cila ofron mbështetje për regjimin e Bashar al-Asadit në Siri, pas 24 ditësh sërish ka kryer sulme ajrore ndaj vendbanimeve civile në...

“Nuk duroj dot më!”, tha gruaja dhe doli nga shtëpia duke...

Unë dhe gruaja ime kemi patur zënka të...

Para disa ditësh lindi fëmijën e tetë, familja në mes të...

Pak ditë më parë rasti i Rozina Kurtit...

I vizitoi para pak ditësh, Rama zbulon se ç’ka ndodhur me...

Kryeministri Rama ka vizituar sërish shtëpinë e Euglen Xhabaftit në Ndroq. Në vizitën e kaluar Rama u premtoi se do u ndërtonte shtëpinë e...

“Shiko sa të pistë çarçafët që po nder fqinja jonë!” –...

Burrë e grua ishin zhvendosur në një shtëpi të re në një zonë të qetë. Një ditë, teksa po konsumonin mëngjesin, gruaja shikon poshtë dritares...

Kishte humbur prej 3 ditësh, gjendet shëndoshë e mirë vogëlushi nga...

Një vogëlush 7 vjeçar ishte zhdukur që prej ditës së shtunë të datës 1 dhjetor 2018 në lagjen 13 të Durrësit. Ditwn e sotme është...

LAJM I FUNDIT/ Gjendet shëndoshë e mirë vogëlushi nga Durrësi i...

Frenkli Vokli, një vogëlush 7 vjeçar ishte zhdukur që prej ditës së shtunë të datës 1 dhjetor 2018 në lagjen 13 të Durrësit. Sot është...

Femijet i nxjerrin nga shtepia, cifti i te moshuarve prej 3...

Këto foto sapo kanë mbërritur nga qyteti i Kavajës në redaksinë e newsbomb.al. Një çift të moshuarish prej tri ditësh qëndron poshtë kësaj peme, mbuluar...

Frikë nga rikthimi i Tahirit apo presion Ramës; brenda tre ditësh...

Kryeministri dhe kreu i PS-së, Edi Rama, është shprehur disa herë se do të jenë strukturat e socialistëve ato të cilët do të vendosin...

Mbolli trëndafila të ngulur në patate, ja çfarë ndodhi pas 7...

Me ndihmën e këtij triku gjenial, ju do të bëni që trëndafilat të rriten më shpejtë dhe të kënaqeni me ta për më gjatë. E...

Mungonte prej disa ditësh, gruaja gjendet në stomakun e pitonit gjigant

Gjarpërinjt po vazhdojnë të bëjnë kërdinë në Indonezi, e kryesisht Pitonët. Në këtë vend po rritet gjithnjë e më shumë numri i njerëzve që...

Veseli kujton dëshmorët: Formimi i ushtrisë, çështje ditësh

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, u shpreh i emocionuar gjatë inaugurimit të Kompleksit Memorial në Marinë. Në fjalën e tij, kreu i Kuvendit...

Donald Lu u angazhua personalisht për të zgjidhur ngërçin, brenda pak...

Vetëm pak kohë pas thirrjes së fortë të ambasadorit të SHBA në Tiranë, Donald Lu, për të zgjidhur ngërçin në gjyqësor, duket se çështja...

S’pipëtin prej ditësh, në ç’gozhdë i ka ngecur sharra ministrit Fatmir...

Partia, vendi e rrjedhimisht kazani “vlojnë”, ndërsa një heshtje e mistershme ka pllakosur minstrin Fatmir Xhafaj. Një fjalim fytyrëngrysur në nisje të sesionit të...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT