Ballina Etiketimet DR

Etiketim: DR

Dr. Hasani ligjeron krahë traumatologëve më të njohur botëror

Mjeku shqiptar nga Maqedonia e Veriut Ilir Hasani, po shëndrrohet si një ambasador i popullit tonë nëpër botë. Profesionalizmin i tij tashmë po konfirmohet...

Dr. Chris: Mund të jetoni më gjat nëse hani një mollë...

Jetëgjatësia mund të rritet duke bërë një stil të shëndetshëm të jetesës, siç është ngrënia e ushqimeve të caktuara. Këshilla e njohur se duhet konsumuar...

Hoxhallarët Dr. Shefqet Krasniqi dhe Fatmir Latifaj sigurojnë paqe për familjet...

Dy hoxhallarët e njohur të Prishtinës, Dr. Shefqet Krasniqi dhe Fatmir Latifaj sot kanë arritur që sigurojnë BESË në afat prej 90 ditësh për...

Dr. Ilir Hasani alarmon: Mos u hidhni me kokë në ujë,...

Një nga traumatologët më në zë në rajon, Dr. Ilir Hasani ka ngritur alarmin për shkak të lëndimeve të shumta që ndodhin në periudhën...

6 persona humbin jetën nga virusi sezonal, Dr. Ramadani e quan...

Ka dyshime se pas 10 vitesh Kosovën e ka kapluar papë virusi H1N1. Në popull, ky virus njihet edhe me emrin ‘gripi i derrit’....

“A nuk është babi im hero”, gruaja e Dr. Florit tregon...

Mesazhe nga shoqëria civile apo mediat janë prezente gjatë muajit të sensibilizimit për sindromën Down, por ky i Blerina Kondit, bashkëshortes së këngëtarit të...

Në Maqedoni për herë të parë është realizuar një ndër operacionet...

Doktori i mirënjohur, traumatologu Ilir Hasani nga dita në ditë shënon suksese të reja. Inovacionet dhe praktikat e tij bëjnë xhiron në klinikat e...

Prof. Dr. Xhelal Mziu, priti në takim Prof. Dr. Sali Berishën,...

Fejton/ Temë e bisedës është ndalimi i shtetit të Tiranës, për t’i marrë shtetit të Kamzës, territoret me resurse zhvillimi në zonën e Paskuqanit Një...

Dr. Niazi Fejzo: Mrekulli shërimi nga “Liqeni i Shënepremtes”, 3 mjekime...

Sëmundjet e rënda, shpresat NUK humbin kurrë në “Liqenin e Mrekullive”, Gramsh Uji i këtij Liqeni shërben si kurë, duke u pirë, por edhe përmes...

“Pasojat e moskurimit të prostatës, pse mund t’ju çojë në dializë?”/...

Dr. Artan Koni është urolog i shkëlqyer, që mban dy tituj në fushën e mjekësisë, u përgjigjet pyetjeve të lexuesve Siç ju kemi lajmëruar në...

Prof. Dr. Vladimir Avatkov: ‘Vendet aleate nuk kanë rëndësi për SHBA-në’

Prof.Dr.Vladimir Avatkov nga Akademia Diplomatike e Rusisë i cili vlerësoi përplasjen e interesave të SHBA-së dhe Turqisë për shkak të kirdëve sirian, raportoi se...

Dr. Mustafa: Një rast i rëndë është trajtuar me sukses në...

Dr. Aziz Mustafa, otorinolaringolog, nëpërmjet një postimi në facebook, ka treguar se ai dhe ekipi i tij, e kanë trajtuar me sukses, në mënyrë...

Dr. Gerald Kola: Gurët e tëmthit, opsionet e kurimit pa operacion

Acidi ursodeoxycholic nga goja mund të ndihmojë në parandalimin e formimit të gurëve në pacientët obezë të sëmurë, të cilët humbasin peshë me shpejtësi Intervistoi:...

Pesë probleme seksuale, si u jepet zgjidhja/ Letrat e lexuesve për...

Dr.Artan Koni është urolog i shkëlqyer, që mban dy tituj në fushën e mjekësisë, u përgjigjet çdo javë pyetjeve të lexuesve    Siç ju kemi lajmëruar...

Dr. Shefqet Deliallisi: Aktivitet fizik për diabetin, por cili është i...

Me aktivitet fizik kuptohet punë fizike, ecje, shëtitje, vrapim, lëvizje me biçikletë, gjimnastikë, not ose ushtrimi i ndonjë sporti. Ja si të zgjidhni mes...

Interpoli anulon urdhër arrestin për predikuesin e famshëm mysliman dr Zakir...

Në një moment të veshtirë për agjencitë e inteligjencës indiane, zëdhënësi i predikuesit të njohur mysliman dr Zakir Naik, tha se Interpoli ka anuluar...

Dr. Arben Ivanaj: Leuçemia, deri ku shkon sot kurimi

Nga Prof. Arben IVANAJ Hematolog, pedagog në Shërbimin e Hematologjisë, Fakulteti i Mjekësisë, Universiteti i Mjekësisë Tiranë.
 **** Pikëpamja, sipas së cilës leuçemia (leuemi) është një sëmundje...

Dr. Albana Duni: Dhjamosja e mëlçisë, trajtimi duke reduktuar peshën

Flet mjekja gastrohepatologe, Albana Duni: Ilaçet që po ju shkaktojnë Steatohepatitin joalkoolik Mëlçia e dhjamosur ka filluar të haset shpesh në dyert e spitaleve në...

Gazetari i thotë troç Dr. Senera Hoxhës: Zoti të ka pikturuar,...

Duhet të ishte thjesht një intervistë e rradhës, ashtu si çdo të mërkurë e emisionit “Në çantën e…”, në Ora News, por kur e...

Intervistë themeluesit të Hamasit, Dr Ibrahim Fares Al-Yazouri

Ibrahim Fares Al-Yazouri lindi në fshatin Palestinez të Beit Daras në vitin 1940. Ai u dëbua nga bandat sioniste më 1948 në Ashdod para...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT