Ballina Etiketimet Duhet

Etiketim: duhet

Avdyli: LDK e VV duhet të marrë përgjegjësinë e të udhëheqin...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Haxhi Avdyli, ka thënë se nuk ka dëgjuar as një sharje as akuza në 2017 e as sot,...

Hoti: Procesi i Berlinit mundësi për Kosovën, duhet strategji nacionale dhe...

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Procesi i Berlinit është mundësi për Kosovën dhe Ballkanin Perëndimor, porse Kosova duhet...

15 vende që duhet t’i vizitoni në vitin 2020

Ekzistojnë dy lloje të njerëzve në këtë botë – ata që shkojnë në udhëtime spontane me planifikimin e minutës së fundit dhe ata që...

Pacolli: Shitja e pijeve energjike te fëmijët duhet të ndalohet me...

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka reaguar ndaj shitjes së pijeve energjike te fëmijët si dhe ka kërkuar që ky veprim...

Dora juaj mund t’ju tregojë sa ushqim duhet të hani

Numërimi i rreptë i kalorive është rraskapitës dhe Interneti është i mbushur me plane të ndryshme diete, por jo të gjithë janë efektivë. Plus,...

‘Mohuesit e krimeve të gjenocidit, duhet të përgjigjen penalisht’

Avokati i njohur Musa Damat, duke reaguar ndaj deklarimeve të zyrtarëve serbë për mohimin e masakrës së Reçakut, ka thënë se  gjenocidi i fundit...

10 cilësi që duhet t’i keni para se ta quani veten...

Goditja e pubertetit ose arritja e moshës ligjore nuk ju bën automatikisht të pjekur. Disa njerëz rriten fizikisht por emocionalisht, ata kanë ende një...

Gjërat që duhet t’i kujtoni kur humbni shpresën

1.Kujtoni se duhet të vazhdoni tutje Kjo është pak më e lehtë për tu thënë sesa për tu bërë, por është një faktor i rëndësishëm...

Gjërat që prindërit duhet të ja mësojnë fëmijës së parë që...

Meqenëse ata janë mësuar të jenë fëmija i vetëm, lajmi për foshnjën nr. 2 mund t’u japë atyre shumë ndjenja të përziera. Prindërit, pra,...

Avokati i Popullit: Ligji i pagave duhet të pezullohet

Avokati i Popullit, Hilmi Jashari, tha se ligji i pagave duhet të pezullohet nga Kushtetuesja. “Me këtë ligj nuk ka barazi. Ky ligj nuk ka...

Ja pse duhet të hani fara kungulli çdo ditë

Farat e kungullit janë me të vërtetë të vogla, por përfitimet e tyre dhe vlerat ushqyese janë shumë të mëdha. Nëse ju hani pak fara...

Këto janë ushqimet që duhet të shmangni pas të 40-ave 

Aftësitë rimëkëmbëse të trupit zbehen ndjeshëm pas të dyzetave. Në këtë grupmoshë, njeriu është më i rrezikuar nga kolesteroli i lartë, sëmundjet e zemrës,...

Haradinaj: Kosova duhet që sa më parë të nis me krijimin...

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka vlerësuar se Kosova duhet që sa më parë të nis me krijimin e institucioneve të reja. Sipas tij nuk...

Ja pse Serbia duhet t’ia ketë frikën bashkëshortes së Kurtit

 “Serbia duhet të trembet nga kjo grua: Ja kush është ajo”, është ky një titull i mediave serbe, pak ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve...

Hasani: Krimet nuk vjetrohen dhe kurrë nuk duhet të harrohen

Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani ka thënë se Serbia po i mohon krimet dhe po e mohon Reçakun dhe gjenocidin e bërë...

Kush, sipas Dreshajt, duhet të merret me “elefantët” dhe jo vetëm...

Kandidati për deputet nga AAK-ja, Gani Dreshaj, e ka mirëpritur lajmin për mbyllja e dy institucioneve mikrofinanciare, Monego e Iute Credit. Ai përmes një postimi në...

Pse nuk duhet t’i detyroni fëmijët tuaj t’i përqafojnë të tjerët?

Vetëm 1 në 3 persona janë të vetëdijshëm se çfarë do të thotë termi “pëlqim”, sipas një studimi. Dhe është koha e duhur që...

Haradinaj: Është bërë përpjekje me u rrit pagat e mësimdhënësve, por...

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, ka komentuar publikimin e rezultateve të PISA-s. Me këtë rast Haradinaj, ka thënë se gjendja e arsimit në Kosovë është...

5 gjërat që çdo baba duhet të ja mësoj të birit

Edhe pse disa mendojnë se nënat luajnë rolin më të rëndësishëm në jetën dhe edukimin e një fëmije, ka gjëra që një baba me...

Ish-koloneli i KFOR-it: Franca duhet ta tërheq njohjen e Kosovës

Jacques Hogard ish-kolonel i KFOR-it francez në Kosovë, ka thënë se autoritetet e Francës duhet të tërheqin njohjen e pavarësisë së Kosovës. Ish-koloneli francez i...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT