Ballina Etiketimet Dy

Etiketim: dy

Çdo krim ka dy kriminelë

Shkruan Frrok Çupi/ Si tërmeti i fundit, me dy pllaka tektonike…, pa tjetrën, njëra nuk tund as gjethen e pemës. Krimi është njësoj si tërmeti;...

Vidhen dy monumente fetare në Gllogjan të Pejës

Perona të pa njohur me forcë kanë hapur objektin fetar në fshatin Gllogjan të Pejës dhe kanë vjedhur dy monumente fetare. Njëra nga monumentet është...

Fakultetet e dëmtuara nga tërmeti: Dy prej tyre mësimin e nisin...

Për shkak të gjendjes të jashtëzakonshme të krijuar nga tërmeti i fortë i 26 nëntorit, u dëmtuan edhe disa institucione arsimore. Një prej tyre është...

Zyrtari i shtetit që shpenzoi për udhëtime mbi 37 mijë €...

Zyrtarët e ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, nuk mund t’ua kalojë as ministri i Punëve të Jashtme me udhëtime zyrtare. Arbër Muhaxheri, drejtor i Drejtoratit...

Takimi Kurti-Mustafa po vazhdon tash e dy orë

Takimi mes kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, për arritjen e një marrëveshjeje për bashkëqeverisje,...

Policia shpëton një grua nga rrëmbimi i dy serbëve

Dje në mesditë në Leshak të Mitrovicës është ka ndodhur një incident kriminal. Siç ka njoftuar Policia e Kosovës, dy të dyshuar meshkuj K/Serbë në...

Divorci i hidhur, vëllai i dhëndrit grushton nusen dhe dy motrat...

Një çift në Britani u ndanë vetëm disa orë pas martesës pasi vëllai i dhëndrit e goditi me grusht nusen. Dasma e Steffan Wilson dhe...

Sulmon dy policë, shkak gjoba

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një person pasi i njëjti pas një mosmarrëveshje lidhur me një gjobë kishte sulmuar fizikisht dy zyrtarë...

SBASHK-u që nga e premtja grevë dy orëshe në shkolla dhe...

Në çerdhet publike,në  shkollat fillore, në shkollat të mesme të ulëta dhe të larta, të premten nuk do të mbahet mësimi në dy orët...

Vjedhje në Dardani, arrestohen dy të dyshuar

Janë identifikuar tre të dyshuar, ndërsa janë arrestuar dy prej tyre si të dyshuar për vjedhje në tri lokacione të ndryshme në lagjen “Dardania”...

Dy tërmete godasin Durrësin, a paralajmërojnë rrezik sizmiologët

Të tjera lëkundje tërmeti janë ndjerë në orët e fundit në Durrës. Mesditën e sotme dy tërmete të njëpasnjëshëm kanë goditur sërish qytetin bregdetar. Tërmeti më...

Policia e Kosovës arrestohen dy shtetas të Maqedonisë

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, përmes një komunikate për media kanë bërë të dituar se kanë arrestuar...

Sizmiologët nga Tirana paralajmëruan tërmet të fuqishëm në këto dy qytete...

Peja dhe Prizreni janë dy qytetet në Kosovë të cilat rrezikohen nga tërmete me fuqishme, madje edhe me magnitudë 6.8. Kështu, të paktën kishin...

Pas dy ditësh nën rrënoja nxirren dy të mbijetuar në Kenia

Dy të mbijetuar u gjetën pasi një ndërtesë gjashtëkatëshe u shëmb në kryeqytetin e Kenias të premten, thanë autoritetet. Të mbijetuarit janë gjetur të gjallë...

Rrëfehen nëna dhe gratë e dy vëllezërve nga Gjilani që humbën...

I druheshin të iknin të dy nga kjo jetë dhe të linin pas familjet e tyre që jetojnë mes kushteve të vështira në fshatin...

Super Muriqi nuk ndalet, shënon dy gola për Fenerbahcen

Forma e lartë që po kalon Vedat Muriqi ka vazhduar edhe në ndeshjen me Genclerbirligin. Sulmuesi i Kosovës, ka shënuar dy herë vetëm në pjesën...

Të shtëna masive në Florida, të paktën dy të pajetë

Disa të shtëna kanë ndodhur në bazën e Marinës amerikane në Florida herët në mëngjes. Këto të shtëna lanë të vdekur dy persona dhe disa...

Policia hungareze zbulon dy vrima në tokë, e pabesueshme për çka...

Policia hungareze ka zbuluar dy tunele, që i kanë shfrytëzuar emigrantët për t’u futur në këtë vend përmes Serbisë. Njëri tunel është zbuluar në fshatin...

Arrestohen dy të dyshuar për sulm ndaj infermjerëve

Arrestohen dy të dyshuar  për sulm fizik ndaj dy infermjerëve ne spitalin rajonal të Mitrovicës, shkruan Kosova Post. Incidenti ka ndodhur mbrëm, ku më pas...

Lëvizja e shekullit në merkato! 120 milionë euro për dy yje

Lëvizja e shekullit në merkaton e futbollit. Gjithçka për Kylian Mbappe dhe është Barcelona që është gati të bëjë një çmenduri për sulmuesin francez...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT