Wednesday, September 23, 2020
Ballina Etiketimet është

Etiketim: është

Vuçiq shkon të dielën në Berlin, ja cila është kërkesa e...

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq të dielën do ta vizitojë Berlinin ku gjatë një takimi me kancelaren gjermane do ta ritheksojë qëndrimin e tij se...

Vulin: Vuçiq është makth për Kosovën

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, ka reaguar pasi avokati Tomë Gashi, ka ngritur kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës, kundër presidentit të...

Kaq është numri i të papunëve në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar rezultatet e Anketës së Fuqisë Punëtore për tremujorin e tretë të vitit 2019. Sipas Agjencisë së Statistikave...

Vjen WC-ja e “parrehatshme”: pse është sajuar me pjerrësi?

StandardToilet ka projektuar një ndenjëse tualeti (ndryshe bide), e destinuar për kompani të ndryshme në funksion të efikasitetit të punës. Kjo pasi...

Zyra e Kryeministrit të Shqipërisë i reagon Haradinajt: Kosova është e...

Zyra e Kryeminstrit të Shqipërisë Edi Rama, i është përgjigjur deklaratës së kryeministrit në largim të Kosovës Ramush Haradinaj, se Kosova nuk është e...

Kjo është “Ninja” e frikshme amerikane: thika në vend të eksplozivit...

Pentagoni kohët e fundit ka përdorur një armë të sofistikuar për të zhdukur njerëzit dhe objektiva të tjerë me shqetësim të veçantë...

Ky është vendi ku mund të jetoni e punoni pa vizë

Qyteti Akrtik Longyearbyen është në një ishull, pjesë e arkipelagut Svalbard, midis Norvegjisë dhe Polit të Veriut. Ishulli është një zonë ku kushdo mund të...

Konfirmon VV: Nuk është planifikuar sot takim me LDK-në

Sot nuk do të këtë takim në mes të  VV-së dhe LDK-së. Kështu ka bërë të ditur përmes një postimi në facebook zyrtari për...

‘Kjo është zgjidhja më e mirë me Ligjin për Pagat’

 “Nuk dua ta mbroj vendimin e Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e ligjit për paga, sepse vendimi i tyre mund të ketë edhe ndikim politik...

Ndryshime në krye të listës së shitësve të makinave elektrike: nuk...

Gjermania e ka kapërcyer Norvegjinë në shitjen e makinave plotësisht elektrike që nga fillimi i vitit, tregojnë rezultatet më të fundit të shitjeve,...

Besian Mustafa: Vullneti i LDK-së është që të arrihet marrëveshja me...

Zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa ka thënë se sot në mbledhjen e kryesisë është diskutuar për marrëveshjen me Lëvizjen Vetëvendosje. “Jemi ende duke diskutuar për...

Thaçi në njëvjetorin e Ushtrisë: FSK është forcë profesionale me standarde...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nëpërmjet një postimi në Facebook në një vjetorin e transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri ka...

Hudhra është shumëfish më efikase sesa antibiotikët

Shtimi i hudhrës në shujta, sallata dhe gjëra tjera ushqimore e bën çdo gjë më të shijshme. Por, pavarësisht shijes së mahnitshme (ndonëse një pjesë...

A është arritur marrëveshja LDK – VV? Çfarë po diskutohet ende...

Derisa po vazhdon ende takimi Kurti – Mustafa, mediat kanë marrë vesh me burime brenda LDK-së se në parim është arritur marrëveshja e cila...

Zeka: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Ligjin e Pagave është vendim...

Kryetari i PEK’ut, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e Ligjit të...

‘Pezullimi i Ligjit të Pagave është i qëllimshëm’

Analisti Armend Muja e konsideron si të motivuar politikisht vendimin e Avokatit të Popullit për të dërguar në Kushtetuese Ligjin e Pagave. Muja, në “Debat...

Gjendet trupi i pajetë i të riut nga Ferizaj, është zhdukur...

Është gjetur trupi i pajetë i personit nga Ferizaji me inicialet Sh.B i cili është shpallur i zhdukur para tre dite. Trupi i tiji pajetë...

Në Algjeri kanceri nuk është sëmundje serioze, ata kanë formulën për...

Në faqen e Alexander Chernigovsky në Facebook, u shfaq një tekst mbi trajtimin e sëmundjeve malinje në vendet me shumicë Islame. Në faqen e tij,...

Ismaili: Vendimi për pezullimin e ligjit të pagave është zhgënjyes

Sot Gjykata Kushtetuese ka pezulluar Ligjin për Pagat duke lënë kështu mbi 60,000 punëtorë pa rritje rrogash. Në lidhje me këtë ka reaguar edhe ministri...

Gjermania lider në shitjet e veturave elektrike, ky është sekreti

Sipas rezultateve të fundit të shitjeve, Gjermania e ka tejkaluar Norvegjinë në shitjen e makinave plotësisht elektrike që nga fillimi i vitit. Kështu, tregu më...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT