Ballina Etiketimet Fushë

Etiketim: fushë

Muriqi tregon se si arriti të rikthehej në kohë rekord në...

Vedat Muriqi ka befasuar të gjithë kur u rikthye në kohë rekord pas lëndimit të pësuar. Sulmuesi prizrenas kishte pësuar një lëndim ndaj Kasimpasas gjë...

Aksident në Fushë Kosovë

Një aksident ka ndodhur para pak minutash në Fushë Kosovë. Në fotot e siguruara nga KosovaPost shihet se në vendin e ngjarjes kanë dalë...

Kaliforni, 4 të vdekur dhe 6 të plagosur në të shtënat...

Si pasojë e të shtënave në një fushë futbolli në Kaliforni të SHBA-ve, katër persona kanë humbur jetën dhe gjashtë janë plagosur, përcjell KosovaPost. Ky...

Aksident mes tetë veturave në Fushë Kosovë, të lënduar shtatë persona

Në aksident janë përfshirë tetë vetura. Shtatë persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur rreth orës 17:25 minuta në dalje të...

Aksident i pazakontë në Fushë Kosovë: Vetura pa shofer i del...

Autobusi i linjës Istog-Klinë-Prishtinë, në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë, më saktë para semaforëve përtej Gardes është aksidentuar dhe ka dalë në mes të rrugës me...

Fushë Kosovë, mësimi mbahet edhe në oborr

Në shkollën “Zejnel Salihu” në fshatin Bardh i Madh, të premten nuk do të mbahet mësim. Kjo për shkak se në këtë shkollë janë...

Shtatorja e Legjendarit vendoset edhe në Fushë Kosovë

Kryetar i Shoqatës të Invalidëve të Luftës të UÇK-së në Fushë Kosovë, Xhevdet Qeriqi ka bërë të ditur se figura e heroit kombëtar, Adem...

Turqia është e fortë, si në fushë, ashtu edhe në tryezën...

Nga: Ibrahim Karagul Turqia fitoi në fushën e betejës dhe në tryezën e diplomacisë, dhe do të vazhdojë ta bëjë këtë. Ai “korridor terrori”, që përfshin...

Homazhe në Fushë Arrëz në kujtim të 15 maturantëve malishevas (Foto)

Sot në Fushë Arrëz të Shqipërisë janë bërë homazhe në prag të përkujtimit të aksidentit të ndodhur 15 vjet më parë (14 tetor 2004),...

Djali 3-vjeçar u zhduk në një fushë të madhe me misër...

Nuk është e lehtë të ndjekësh hap pas hapi një fëmijë për 24 orë, veçanërisht për prindërit me fëmijë të vegjël. Një 3-vjeçar u...

Tymi toksik s’ka të ndalur, në Fushë Krujë furrat vijojnë të...

Në furrat artizanale të prodhimit të gëlqeres në Fushë Krujë dhe Krujë vijon djegia e materialeve plastike dhe gomave te automjeteve. Autoritetet thanë se...

Lulzim Basha përmes këshilltarit nga Fushë Kruja shpall qeverinë ‘hije’

Portali personal i kryedemokratit Lulzim Basha, ka shpallur 10 emrat e ministrave të rinj në rast se Partia Demokratike vjen e vetme në pushtet. Lulzim...

Djali 3-vjeçar u zhduk në një fushë të madhe me misër...

Nuk është e lehtë të ndjekësh çdo hap të vogël të fëmijëve për 24 orë, veçanërisht për prindërit me fëmijë të vegjël. Nje djale...

Ndiqni pamjet, ja si vidhen makinat në Fushë Krujë dhe indiferenca...

Një qytetar ka denoncuar me video, vjedhjen e një makine në Fushë Krujë, po ajo ç’ka e bën të rëndë situatën është indiferenca e...

Vidhen 18 pistoleta nga burgu i Fushë Krujës

Zhduken pa asnjë gjurmë 18 pistoleta që ndodheshin në ruajtje në burgun e Fushë Krujës. Denoncimi është bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha, pas një...

I sekuestrohen 188 kg hashash, arrestohet 42 vjeçari nga Fushë Kruja

Kishte përshtatur trajlerin e prishur si një magazinë të lëndës narkotike por është arrestuar nga policia. Një 42 vjeçar është arrestuar pasi gjatë...

NATO po e kthen Evropën në një fushë beteje kundër Rusisë

Fushatë zgjedhore në Itali. NATO tashmë ka votuar para nesh. nga Manlio Dinucci. Ekziston një parti e cila edhe nëse nuk duket, merr pjesë në zgjedhjet...

Ish- futbollisti kthehet në fushë pasi kaloi frikën e tij më...

Lojtari i ish-Rangers kthehet në fushë pas një katastrofe. Justin Wingate ka thënë se si ai i ka mbuluar këmbët e tij për 20 vjet,...

Fushë Arrës, ja si nisi konflikti para 10 vitesh që përfundoi...

Një konflikt i vjetër prej afro 10 vitesh ka vijuar për të ardhur deri në ditët e sotme kur shtetasi Vladimir Topjana ka tentuar...

E frikshme por edhe e bukur/ Njerëzit qëndrojnë mbi liqenin e...

Qytetarë të shumtë kanë vizituar dhe janë argëtuar në liqenin e ngrirë në Fushë Studën në Librazhd. Ofrohen pamje të mrekullueshme, por edhe zbavitje. Patinazh nga fëmijë...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT