Wednesday, September 23, 2020
Ballina Etiketimet Ja

Etiketim: Ja

Vuçiq shkon të dielën në Berlin, ja cila është kërkesa e...

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq të dielën do ta vizitojë Berlinin ku gjatë një takimi me kancelaren gjermane do ta ritheksojë qëndrimin e tij se...

Anxhela fiton çmimin ‘Kënga e vitit’, ja kujt ia dedikon të...

Anxhela Peristeri fitoi mbrëmë çmimin “Kënga e Vitit”, në 15-vjetorin e “Çmimeve Kult”. “Pa mua”, ishte kënga e shpallur fituese, e kënduar nga Anxhela Peristeri...

Trump: Ja se si Globalistët duan që ne të humbasim paratë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka deklaruar se “Globalistët përdornin burimet e jashtme për prodhimin e mallrave amerikane”. Trump ka bërë disa vlerësime për gazetarët...

‘Shumaheri’ i Kosovës vozit autobusin pa ndal 31 orë, por ja...

Drejtoria për kontrollimin e mjeteve të rënda në Koblenz ka ndaluar një autobus nga Kosova që udhëtonte në linjen Pejë-Dortmund. Realizimi i kontrollimit është bërë...

‘Shumaheri’ i Kosovës voziti autobusin pa ndal 31 orë, por ja...

Drejtoria për kontrollimin e mjeteve të rënda në Koblenz ka ndaluar një autobus nga Kosova që udhëtonte në linjen Pejë-Dortmund. Realizimi i kontrollimit është bërë...

Hekurudhat gjermane që kërkojnë punëtorë, ja sa janë pagat

Me gjithë rritjen e ngadalësimit në ekonominë e parë të BE-së, hekurudhat gjermane janë të dëshpëruar për stafin, raporton gazeta Bild. Sipas të dhënave të...

Sporti i veçantë, ja si praktikohet mbi një shtyllë druri (Video)

Ky sportist është pa diskutim i jashtëzakonshëm dhe sporti që praktikon quhet mallakhamb gjatë të cilit gjimnastët praktikojnë lëvizje të ndryshme joge. Ata për të...

VIDEO/ Pamje të frikshme, tërmeti me magnitudë 6.8 godet Filipinet, ja...

Një tërmet me magnitudë 6.8 të Shkallës Rihter ka goditur Filipinet. Lëkundjet sizmike kishin epiqendrën në ishullin e Mindanao-s, mëngjesin e kësaj të diele, rreth...

Ja si do të duket Kuvendi me legjislaturën e re

Lëvizja Vetëvendosje me 29 deputetë, Lidhja Demokratike e Kosovës me 28 deputetë, Partia Demokratike e Kosovës me 24 deputetë dhe koalicioni AAK-PSD me 13...

Ja fshatrat dhe qytetet në Kosovë që flenë mbi ar dhe...

Kosova njihet për pasuritë e saj nëntokësore, e veçanërisht arin dhe argjendin. Kjo është një nga arsyet pse Serbia bën një luftë kaq të...

Ja sa para shpenzuan institucionet e Kosovës për udhëtime zyrtare

Rreth 14.7 milionë euro janë shpenzimet e institucioneve të Kosovës vetëm për udhëtime zyrtare brenda dhe jashtë vendit në vitin 2018. Në vitin e kaluar,...

Ja çfarë u bisedua në takimin ku ishin pjesëmarrës Sveçla dhe...

“Në këto takime në Tiranë është folur për marrëdhëniet rajonale dhe integrimin e Ballkanit në BE”, ka thënë Sveçla për mediumin Realiteti. Deputeti i Vetëvendosjes,...

Gjërat që prindërit duhet të ja mësojnë fëmijës së parë që...

Meqenëse ata janë mësuar të jenë fëmija i vetëm, lajmi për foshnjën nr. 2 mund t’u japë atyre shumë ndjenja të përziera. Prindërit, pra,...

Ja pse duhet të hani fara kungulli çdo ditë

Farat e kungullit janë me të vërtetë të vogla, por përfitimet e tyre dhe vlerat ushqyese janë shumë të mëdha. Nëse ju hani pak fara...

Ja sa vite pritet të zgjasë puna e Speciales

Avokati Gani Koci ka thënë se Gjykata Speciale puna e Gjykatës Speciales do të zgjasë më shumë se pesë vite. “Gjykata do të zgjasë. Ajo do...

Danimarka anulon Konferencën e NATO-s, ja arsyeja

Konferenca, e cila do të mbahej në Danimarkë për të festuar përvjetorin e themelimit të NATO-s, është anuluar për shkak të vetos ndaj një...

Daçiq provokon sërish: Ja çka thotë këtë herë për Kosovën

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka folur për dialogun në mes të Prishtinës dhe Beogradit. Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq,...

Joshua i gatshëm për sfida, ja kundërshtari i tij i radhës

Anthony Joshua tha se ai është gati të luftojë Oleksandr Usyk pasi Eddie Hearn la të kuptohet se kampioni i peshave të rënda nuk...

Ja pse Serbia duhet t’ia ketë frikën bashkëshortes së Kurtit

 “Serbia duhet të trembet nga kjo grua: Ja kush është ajo”, është ky një titull i mediave serbe, pak ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve...

Ja kur do të mbahet takimi LDK-VV

Takimi i fundit mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa, pritej të rezultonte me arritje të marrëveshjes mes...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT