Ballina Etiketimet Janë

Etiketim: janë

Disa gjëra cinike që nuk janë gjithmonë të vërteta

Të qenit cinik është një lloj si një mekanizëm mbrojtës: nëse mbani shpresat tuaja të ulëta, me siguri nuk do të zhgënjeheni kur gjërat...

Hekurudhat gjermane që kërkojnë punëtorë, ja sa janë pagat

Me gjithë rritjen e ngadalësimit në ekonominë e parë të BE-së, hekurudhat gjermane janë të dëshpëruar për stafin, raporton gazeta Bild. Sipas të dhënave të...

Këto janë të rejat e fundit nga Aeroporti i Prishtinës

Mjegulla e dendur mbrëmë ka shkaktuar probleme në aterimet e Aeroplanëve në Aeroportin e Prishtinës, por sot çdo gjë i është kthyer normalitetit dhe...

Kush janë zv/ministrat të njohur për ryshfet ndaj bizneseve në Kosovë

Ryshfeti në Qeverinë e Kosovës kishte shkuar edhe deri te armata e zëvendësministrave. Qeveria Haradinaj njihej si qeveria që kishte gati 80 të tillë. Musa...

Kush janë Lulja 21 vjeçare dhe i dashuri i saj që...

Në ditën kur ra dëshmor heroi i kombit Mujë Krasniqi, ranë edhe 40 ushtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në mesin e tyre, ishte edhe...

Këta janë ministrat e LDK- së, ndër ta edhe avokati i...

Nesër pritet të bëhen publike emrat e ministrave për dikasterët që do udhëhiqen në qeverin Kurti. Kosova Post merr vesh nga burime tē saj...

Ta përshëndesim apo ta kritikojmë kryeministrin? Arsyeja, vizitat LIVE të familjet...

Kryeministri Rama ka zgjedhur që çdo rehabilitim që i bën familjeve të viktimave nga tërmeti i 26 nëntorit, ta ndajë me ndjekësit e tij,...

Këto janë punët më të paguara në Gjermani

Portali Online i karrierave “Gehalt.de” analizoi një sasi të madhe të të dhënave për pagat e punëtorëve në Gjermani gjatë vitit të kaluar, për...

Kush janë të rinjtë që u gjetën të helmuar në ditën...

Detaje të reja kanë dalë nga helmimi i çiftit të sapomartuar në Librazhd. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Xhyrë. Abcnews.al mëson se dy...

Vushtrri, 66 fshatra janë pajisur me kontinier

Komuna e Vushtrisë ka njoftuar se deri me tani janë gjithsej 66 fshatra të kësaj komune që janë paisur me kontinier. Kryetari i kësaj...

Këto janë ushqimet që duhet të shmangni pas të 40-ave 

Aftësitë rimëkëmbëse të trupit zbehen ndjeshëm pas të dyzetave. Në këtë grupmoshë, njeriu është më i rrezikuar nga kolesteroli i lartë, sëmundjet e zemrës,...

Lajm i mirë nga Gjermania për të gjithë ata që janë...

Për të lehtësuar punën e ambasadave të mbingarkuara, Ministria e Punëve të Jashtme të Gjermanisë ka ngritur një departament enkas për vizat. Këtë e...

Akar: Memorandumet Turqi-Libi nuk janë kërcënim për shtetet e tjera

Ky vlerësim i ministrit Akar erdhi gjatë një vizite në Qendrën Operative të Forcave Tokësore në Ankara. “Marrëveshjet e fundit detare të Turqisë me Libinë...

‘Në Kosovë s’ka epidemi të fruthit, janë vaksinuar mbi 95% e...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u ka bërë apel të gjithë prindërve që t’i vaksinojnë të gjithë fëmijët sipas kalendarit të rregullt...

Ambasada amerikane i reagon Serbisë: Retorikat nxitëse lidhur me ngjarjet e...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka bërë të ditur se retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë, lidhur me ngjarjet e...

Rama: 105 objekte janë në zonën e rrezikut

Qeveria e Shqipërisë ka mbajtur mbledhjen e dhjetë të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit, ku kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë...

Thaçi në Berlin: Shtetet bashkëpunuese po bllokohen, ata që shpërblehen janë...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në konferencën e organizuar nga Instituti “Lindje-Perëndim”, si panelist kryesor ka folur për procesin e dialogut ndërmjet...

Largohen të zhgënjyer nga Gjermania, kush janë ata?!

Për herë të parë Instituti për Studimet Demoskopike ka hulmtuar, se kush largohet nga Gjermania dhe përse. Nga studimi del qartë, se nuk janë gjermanët...

Ngjyrat në pastën e dhëmbëve janë shumë të rëndësishme

Secila nga tri ngjyrat ka ndikimin e vet shëndetësor të rëndësishëm për mbrojtjen e shëndetit të dhëmbëve. Përbërësit e pastës së dhëmbëve shpesh janë subjekt...

Këto janë 2 familjet shqiptare që Bebe Rexha do t’u ndërtojë...

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha ka mbledhur 85 mijë dollarë për personat e prekur nga tërmeti. Fillimisht, këngëtarja zgjodhi familjen Musa për t’i rindërtuar...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT