Ballina Etiketimet Jetë

Etiketim: jetë

Rakiq: Lista Serbe nuk do të jetë pengesë për krijimin e...

Presidenti i Listës Serbe, Goran Rakiq tha sot se kjo parti është gjithmonë në favor të dialogut dhe se kurrë dhe nuk do të...

Haradinaj: AAK-ja nuk do të jetë pjesë e Qeverisë së ardhshme

Pas mbledhjes së Qeverisë, kryeministri në detyre Ramush Haradinaj iu drejtuar gazetarëve për një konferencë për medie, ku nga aty Haradinaj bëri me dije...

Ky do të jetë trajneri i ri i Arsenalit

Prej kohësh Arsenali është në kërkim të një trajneri, për t’i besuar vendin e  të larguarit Unai Emeri. Shumë emra kanë qarkulluar se mund të...

Ky do jetë moti në ditët në vazhdim, mësoni temperaturat

Deri të premten do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht me vranësira në Kosovë, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Në pesë ditët e ardhshme,...

Cila do të jetë tema e mbledhjes së Kryesisë?

Veliu ka shtuar se takimet me Lëvizjen Vetëvendosje do të shtohen. Lidhja Demokratike e Kosovës gjatë ditës së nesërme do të mbajë mbledhjen e Kryesisë. Partia...

Gjendet pa shenja jete 44 vjeçari nga Podujeva

Është gjetur pa shenja jete Hetem Deda, 44 vjeçar nga Podujeva. Ai është raportuar si i zhdukur që prej muajit maj. Lajmin e kanë bërë...

Albin Kurti: Në Qeverinë time, primare do jetë shëndeti i qytetarëve

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, premtoi se që në javën e parë të qeverisjes së tij do të fillojë të gjitha përgatitjet...

A do jetë ky dizajni i Samsung Galaxy S11?

Konceptet vizuele të serisë së ardhshme Samsung Galaxy S11 tashmë kanë filluar të shfaqen. Secila prej pajisjeve tregoi një model xhami të lakuar, një modul...

Violeta Kajtazi – vjen me këngën më të re ‘Një jetë...

Në prag të festave të fundvitit, këngëtarja e njohur nga Peja Violeta Kajtazi, ka publikuar këngën e saj më të re. “Një jetë e kemi”,...

Ky do të jetë vendimi i serbëve, nëse Teodosijeviq përfundon në...

Çështja e dënimit të ish-ministrit serb të MAPL-së, Ivan Teodosijeviq, për deklaratat fyese për masakrën e Reçakut, është diskutuar sot në Kuvendin e Mitrovicës...

Kur do të fillohet me tarifa dhe sa do të jetë...

Pas Rrugës së Kombit, kosovarët do të paguajnë taksë edhe për të kaluar nëpër dy autostradat e vendit. “Ibrahim Rugova” e “Arbën Xhaferi”, pritet...

Ndërron jetë ish-ushtari i UÇK-së Rexhep Ahmeti

Pas një sëmundje të rëndë, sot në spitalin e Mitrovicës vdiq profesori i Sociologjisë Rexhep Ahmeti. Ahmeti ka qenë ushtar i UÇK-së, drejtor shkolle, profesor...

Shtypet nga pllaka e rëndë 2 tonë, ndërron jetë nxënësi 15-vjeçar

Në mëngjesin e sotëm (e enjte) në Dietikon të Kantonit të Cyrihut ka ndodhur një aksidnet i rëndë pune. Në një kantier ndërtimi ka...

Mjekët kthejnë në jetë gruan 6.5 orë pasi i ndaloi zemra

Gruaja 34-vjeçare e cila u dërgua në spital pas 3 orësh nga ekipet e kërkim-shpëtimit në rajon, supozohej se kishte vdekur pasi temperatura e...

Gjendet pa shenja jete 40 vjeçari në Shkup

Dje paradite në Shkup është gjetur një 40 vjeçar i vdekur në shtëpinë e tij. Mjeku ka konstatuar se nuk ka pasur shenja të dhunës...

Ilir Meta puth qenin hero të FSK-së, që shpëtoi jetë pas...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është duke qëndruar sot në Kosovë. Ai ka qëndruar edhe në Kazermën e FSK-së “Adem Jashari”, në Prishtinë, ku...

Nënat shqiptare të strehuara në Kosovë sjellin në jetë dy fëmijë...

Në qytetin e Prizrenit kanë ardhur në jetë dy foshnje. Nënat e tyre kishin gjetur strehë në këtë qytet pas tërmetit që ndodhi në Durrës. Ambasadori...

I moshuari ‘Jam burrë e s’derdh dot lot”: Kurseva një jetë,...

Një i moshuar është mes qytetarë që po e kalojnë natën para bashkisë së Durrësit dhe para stadiumit “Niko Dovana” në mes të ftohtit. Në...

Ndërron jetë një tjetër anëtare e familjes Lala

Rëndohet bilanci i tragjedisë së 26 nëntorit. Mësohet se një tjetër anëtare e familjes Lala ka ndërruar jetë në spital. Kjo humbje e çon në 9...

Solidariteti vijon të jetë i lartë, Ambasada Amerikane jep lajmin e...

Ambasada Amerikane në Shqipëri, njofton se USAID ka nisur për në Shqipëri ekipe emergjencash nga Departamenti Zjarrfikës dhe Shpëtues i kontesë Fairfax, dhe Departamenti...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT