Ballina Etiketimet Ju

Etiketim: ju

A e dini sa orë ecje ju duhen për të djegur...

Të gjitha ushqimet e paketuara duhet që të kenë një përshkrim se sa ushtrime fizike i duhet një personi për të djegur kaloritë e...

Si të mos kenë ndikim njerëzit negativ tek ju?

1.Mos u fokuso se çka mendojnë të tjerët për ju Njerëzit do të mendojnë për gjithçka që u pëlqen, dhe ju nuk mund t’i kontrolloni...

 Ju zëntë haka e Teatrit!

Shkruan Ana Shkreli Lisi Një Zot e di se sa do ta kenë mallkuar godinën e Teatrit Kombëtar, pasi u kaloi shkundja e 26 nëntorit,...

Borrell ju shkruan letër ministrave të BE-së për Kosovën

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian Josep Borrell, deklaroi sot se përparësia kryesore e diplomacisë së tij do të jetë afrimi i Ballkanit Perëndimor...

Selimi: Gratë kanë mundësi për biznes, por ju mungon iniciativa

Menaxherja e qendrës për fëmijët parashkollorë “Rea”, Qanije Selimi, ka qenë e ftuar në emisionin “TM Daily” në Telegrafi Maqedoni, ku ka folur për...

Gjashtë gjëra që ju ndihmojnë ta largoni stresin

Sezoni i festave nuk është gjithmonë ai i shumëprituri! Ka shumë stres, ankth! Çështje organizimi, dhuratash, shtëpia, gatimet, miqtë, familjarët, gjithçka që kërkon angazhimin tuaj...

Shenjat që ju ndihmojnë të kuptoni më mirë beben tuaj

Kur një foshnjë është me të vërtetë e re, prindërit e tyre kanë tendencë të kenë një frikë për mirëqenien dhe shëndetin e vogëlushes...

Tolgahani mesazh prekës për të gjithë shqiptarët: Dhimbjen që ndjeni ju...

Aktori i famëshm turk i shumë serialeve të suksesshme,Tolgahan Sayisman dhe bashkëshorti i Almeda Abazit ka shprehur ngushëllimin e tij për shqiptarët pas tragjedisë...

Gruaja nga Tirana thërret Kosovën: ‘Ju lutem më ndihmoni’

Antoneta Patoku, një grua e mbetur pa kulm mbi kokë nga Tirana, po kërkon ndihmë nga qytetarët e Kosovës për ta strehuar atë dhe...

Ju dhimbset klima? Këshilla nga Forumi Ekonomik Botëror: mos hani shumë...

Forumi Ekonomik Botëror ka pesë, siç u tha, këshilla të thjeshta se si të ndryshoni disa zakone jetësore që do t’ju ndihmojnë...

Mesazhi i koduar i Adem Jasharit për luftë: teze kam dasmë...

Sanie Rexha, ka treguar  për mënyrën se si Adem Jashari, ftonte ushtarët e tij në perëndim për t’ju bashkuar luftës së UÇK-së. Ajo, ka...

Disa zakone që mund të ju dëmtojnë shëndetin

Në një banjë të zakonshme, tasi i tualetit përmban vetëm 3.2 milion baktere. Me zakone të këqija, ne mund t’i përhapim të gjitha ato...

Braktisja e mediave sociale ju shpëton nga vetmia dhe depresioni

Një studim i kryer nga kërkuesit në Universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore direkte mes heqjes dorë...

Disa hile psikologjike për intervistat në punë që ju ndihmojnë të...

Aftësia për të paraqitur veten siç duhet është një aftësi e rëndësishme, veçanërisht gjatë një interviste pune. Kjo për faktin se rekrutuesit nuk marrin...

Meta uron kuqezinjtë: Forca! Jemi me ju!

President i Shqipërisë, Ilir Meta i ka uruar skuadrës kombëtare shqiptare fitore në ndeshjen me Francën. Në një status në Facebook, Presidenti shkruan: “Suksese kuqezinjve...

Ju hapet goja vazhdimisht: Pesë situata kur kjo është simptomë e...

Hapja e gojës nuk është vetëm shenjë e përgjumjes dhe lodhjes Pas këtij veprimi mund të fshihet edhe ndonjë problem më serioz shëndetësor. Problemet me gjumin Nëse...

15+ foto prekëse që ju “këpusin” shpirtin

1.Fytyra e kësaj vajze gjindet në ndonjë kuletë apo kuti xhepi 2. “Për derisa sytë e saj vështruan në liri duart kapën grilat e kafazit.” 3....

Shenjat se partneri juaj po fsheh diçka nga ju

Të gjithë kanë sekrete që i mbajnë vetë, por çdo marrëdhënie duhet të bazohet në besim. Komunikimi i mirë është thelbësor, por nëse partneri juaj...

5 gjërat që ju duhen për ta mbajtur makinën si të...

Zotërimi i një makine vjen me shumë përgjegjësi. Ju duhet të paguani taksa shtesë, si dhe të siguroheni që makina juaj është në gjendje...

8 gjëra që ndodhin në çdo martesë por askush nuk ju...

Cdo martesë ka sfidat dhe të mirat e saj. Por janë disa gjëra sekrete që ndodhin dhe të tjerët nuk ua tregojnë. 1. Fillimisht do...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT