Ballina Etiketimet Ka

Etiketim: ka

Aksident i rëndë në Mitrovicë, ka të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në Mitrovicë, në vendin e njohur si “Ura e Gjakut”. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për Rajonin...

Çdo krim ka dy kriminelë

Shkruan Frrok Çupi/ Si tërmeti i fundit, me dy pllaka tektonike…, pa tjetrën, njëra nuk tund as gjethen e pemës. Krimi është njësoj si tërmeti;...

Haradinaj e pranon ‘dështimin’, thotë nuk ka liberalizim të vizave këtë...

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka thënë se vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të ndodhë vetëm në pranverë të vitit të...

Moti i ligë në Francë, 70 mijë shtëpi mbesin pa energji...

Dy persona kanë humbur jetën nga përmbytjet që kanë kapluar jugperëndimin e Francës, kurse vlerësohet se rreth 70 mijë shtëpi kanë mbetur pa energji...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje thotë se LDK ende nuk po bindet...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje! Arbër Rexhaj thotë se LDK-ja ende nuk është bindur se VV-ja i ka fituar zgjedhjet e 6 tetorit. Sipas tij, LDK-ja...

Hulusi Akar: Turqia ka në shënjestër terroristët, jo grupet etnike

Ky vlerësim i ministrit Akar erdhi gjatë Forumit 19. të Dohës në Katar, ku ai mbajti një fjalim rreth luftës ndërkombëtare kundër terrorizmit dhe...

Përfundoi takimi LVV-LDK, nuk ka marrëveshje

Pas më shumë se tri orë, ka përfunduar takimi ndërmjet krerëve të dy partive, Albin Kurtit nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Isa Mustafës nga Lidhja...

Përfundon takimi Kurti-Mustafa, nuk ka marrëveshje

Ka përfunduar takimi në mes dy liderëve atij të LVV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Edhe pas këtij takimi të dy subjektet...

Largimi i mjekëve dukuri shqetësuese, Federata e mjekëve shqiptarë ka këtë...

Sot në Prishtinë është mbajtur konferencë vjetore e Federatës së  mjekëve shqiptar në Evropë ku ligjërues ishin mjek të njohur nga Kosova dhe diaspora,...

Ambasadori amerikan: Amerika nuk ka inkurajuar kurrë një rishikim të kufjive

Ambasadori i SHBA’së në Kosovë, Philip Kosnett ka thënë sonte në Jeta në Kosovë se çështja e ndarjes së Kosovës tashmë është histori. Ai thotë...

Thaçi nga Monako: Sporti ka bashkuar popujt, gjë që politika nuk...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në Forumin ndërkombëtar të Sportit dhe Paqes, që është duke u mbajtur në Monako. Para shumë liderëve...

Reagon Aziz Salihu: Për mua atë titull, Idrizit ia ka dhënë...

Ish boksieri i mirënjohur, Aziz Salihu ka reaguar ndaj një vendimi që këto ditë ka marrë zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme në...

Nuk ka rritje pagash, Kushtetuesja pezullon ligjin

Gjykata Kushtetuese ka marrë vendim lidhur me kërkesën e Avokatit të Popullit, duke pezulluar Ligjin e Pagave deri më 30 mars të vitit 2020,...

“Bllokada indiane në Kashmir ka cenuar jetën e përditshme”

Bllokimi pothuajse i plotë nga qeveria indiane në Xhammu Kashmir, pjesën e rajonit të Kashmirit të kontrolluar nga India, “ka ndikuar në mënyrë të...

A ka shpresë për koalicionin e shpresës?

Edhe një takim i pasuksesshëm në nivel të liderëve të partive, mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Sot, Mustafa e Kurti në takim janë pajtuar vetëm që...

Përfundon takimi Kurti – Mustafa, nuk ka marrëveshje!

Pa një marrëveshje për koalicion qeverisës ka përfunduar takimi mes liderit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe atij të LDK-së Isa Mustafa. Të dy liderët...

Holanda: Nuk ka negociata për Shqipërinë, Maqedonia është më pranë

Një ditë pasi ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Nikola Dimitrov kërkoi që vendi i tij të ndahet nga Shqipëria në rrugën e...

Hoti tregon se kur do të arrihet marrëveshja me VV-në: Nuk...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti thotë se marrëveshja finale me Lëvizjen Vetëvendosje për bashkëqeverisje do të ndodhë në ditën në vijim...

Robert Berisha: S’ka shqiptar që nuk ka dashnore

Kohëve të fundit, këngëtari i njohur Robert Berisha ka qenë një nga emrat më të përfolur në mediat rozë. E gjithë kjo pas ndarjes nga...

Daçiq i ‘lumtur’, tregon se cili shtet nuk ka ndërruar qëndrim...

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, ka thënë se Greqia dhe Qiproja nuk kanë ndërruar qëndrim për Kosovën. Ministri i Punëve të Jashtme...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT