Wednesday, September 23, 2020
Ballina Etiketimet Këto

Etiketim: Këto

Këto janë të rejat e fundit nga Aeroporti i Prishtinës

Mjegulla e dendur mbrëmë ka shkaktuar probleme në aterimet e Aeroplanëve në Aeroportin e Prishtinës, por sot çdo gjë i është kthyer normalitetit dhe...

Këto janë punët më të paguara në Gjermani

Portali Online i karrierave “Gehalt.de” analizoi një sasi të madhe të të dhënave për pagat e punëtorëve në Gjermani gjatë vitit të kaluar, për...

Këto sëmundje i shëron ftoi

Dobitë ushqyese dhe mjekësore të ftoit për njeriun ende nuk janë të studiuara mirë por, nga të dhënat e deritanishme të shkencës del në...

KEDS paralajmëron punime, këto qytete do të mbesin pa rrymë

Arsyeja: Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit Prishtinë 1. Në NS 35/10kV Parku i Biznesit do të ndërprehet Dalja 10kV Llapushniku (Kodi: 16023003) prej orës 10:00 deri...

Në këto vende mund të udhëtoni pa vizë me pasaportë të...

Shtetet në të cilat Kosova ka drejtë të udhëtojë pa vize, vetëm me pasaportë, janë: Shqipëria, Mali i Zi, Maqedonia Veriore, Serbia, Gambia, Senegali,...

Këto janë ushqimet që duhet të shmangni pas të 40-ave 

Aftësitë rimëkëmbëse të trupit zbehen ndjeshëm pas të dyzetave. Në këtë grupmoshë, njeriu është më i rrezikuar nga kolesteroli i lartë, sëmundjet e zemrës,...

Sizmiologët nga Tirana paralajmëruan tërmet të fuqishëm në këto dy qytete...

Peja dhe Prizreni janë dy qytetet në Kosovë të cilat rrezikohen nga tërmete me fuqishme, madje edhe me magnitudë 6.8. Kështu, të paktën kishin...

Këto katër shenja paralajmërojnë probleme me funksionimin e veshkave

Veshkat luajnë një rol shumë të rëndësishëm në sekretimin e hormoneve të caktuara dhe rregullojmë tensionin e gjakut dhe filtrojnë toksinat e ndryshme që...

Ndalohet lëvizja e automjeteve të rënda në këto rrugë të Shqipërisë

Siç njoftojnë nga LAMM, për shkak të reshjeve intensive të borës në orën 18:20 është ndaluar lëvizja e automjeteve të rënda në rrugën Mavrovë-Dibër...

Këto janë 2 familjet shqiptare që Bebe Rexha do t’u ndërtojë...

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha ka mbledhur 85 mijë dollarë për personat e prekur nga tërmeti. Fillimisht, këngëtarja zgjodhi familjen Musa për t’i rindërtuar...

Këto janë vendet me ushtrinë më të madhe në botë (Foto)

Bota në të cilën jetojmë nuk është e përsosur. Kjo do të thotë që çdo shtet e ka të domosdoshme praninë e armëve dhe...

Basha: Këto tre ditë, më të vështirat e viteve të fundit,...

Lulzim Basha, kryetari i PD-së në Shqipëri, ka thënë se ende nuk e dinë përmasën e plotë të dëmeve nga tërmeti i së martës. Ai...

Video/Momenti dramatik kur qytetari flet poshtë rrënojave: Pse s’i kapni t’i...

Një tjetër video dramatike ka mbërritur në redaksinë e “BalkanWeb”, ku një qytetar i ndodhur nën rrënoja arrin të komunikojë me punonjësit e kërkim-shpëtimit. Në...

Ky është kualiteti i ajrit në Kosovë në këto momente

Kosova tash e sa javë vazhdon të renditet si njëra ndër shtetet më të ndotura në botë, kjo sa i përket nivelit jo të...

Aplikoni këto teknika që të keni një bark të sheshtë

Nëse vini re se beli juaj po trashet dhe barku juaj po rritet mund të t’ju ulet vetëvlerësimi. Por përveçse ju bën të dukeni më...

Deri më tani këto kombëtare janë kualifikuar për në EURO 2020

Turqia, Anglia, Çekia dhe Franca kanë arritur të sigurojnë kualifikimin në kompeticionin e radhës, EURO 2020, raporton KosovaPost. Ndeshjet kualifikuese për EURO 2020 të grupeve...

Kosova sonte paraqitet me këto fanella të veçanta (Foto)

Kombëtarja e Kosovës do të paraqitet me fanella speciale kundër Çekisë në Plzen. Kompania ’14 Fourteen’ ka përgatitur fanella speciale për ndeshjen Çeki – Kosovë. Kjo...

Pozicioni i gjumit që rrit rrezikun e vdekjes foshnjore: Këto janë...

Kur doni që ta vini foshnjën në gjumë, shtrijeni gjithmonë në shpinë. Ky është pozicioni më i sigurt i gjumit, për të ulur rrezikun...

“Baton Haxhiu e Shpend Maxhuni mund të përfundojnë në Speciale, këto...

Aktivisti i shoqërisë civile, Samir Potera, me anë të një statusi në profilin e tij në facebook, ka komentuar arsyet e mundshme për të...

Këto janë 5 efektet e specit djegës për shëndetin tonë

Speci djegës “ari i kuq i tavolinës” është një mrekulli për organizmin, disa i mbajnë larg, ndersa disa nuk bëjnë dot pa specat e...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT