Ballina Etiketimet Kohën

Etiketim: kohën

Si e kalonte Albin Kurti kohën në burg? Tregon shoku i...

Tetëmbëdhjetë vjet nga lirimi i Albin Kurtit nga burgu i Nishit, flet Liburn Aliu me të cilin Kurti ndau qelinë. Këtë të shtunë janë bërë...

Jovanoviç:Serbia ka kapitulluar në Kosovë në kohën kur e kanë vrarë...

Cedomir Jovanoviç ka qenë një nga zërat e fuqishëm kundër politikës serbe të viteve ’90 si një nga udhëheqësit e protestave studentore dhe të...

Kurti: Për paqe kemi nevojë kudo dhe tërë kohën

Në Samitin e Paqes së Evropës Juglindore të mbajtur në Tiranë, ka marrë pjesë kryetari i VV-së, Albin Kurti, bashkë me kryetarin e Kuvendit...

7 ushqimet që mund t’ju dëmtojnë organizmin nëse i hani...

    Bananet Megjithëse bananet mund të duken si një mundësi e mirë për të filluar mëngjesin tuaj, nëse ata konsumohen në stomak bosh, ato mund të...

Xhamisë në SHBA i vihet zjarri në kohën e iftarit

Një xhami në shtetin Konektikat të SHBA-së ka pësuar dëme të mëdha pasi një sulmi me zjarrvënie. Xhamia e cila ishte ngritur nga komuniteti turk, u...

Fashisti i së djathtës ekstreme provokon muslimanët, djeg Kur’anin në kohën...

Rasmus Paludan, lideri i partisë së ekstremit të djathtë ka djegur Kur’anin, librit të shenjtë të muslimanëve, për të protestuar ndaj njerëzve që falin...

3 përfitime shëndetësore të ecjes në kohën e dimrit

A keni menduar ndonjëherë se çfarë dobie ka ecja në temperatuart e ulëta të dimrit? Më poshtë keni 3 përfitime të kësaj pyetje. Rrezet e...

Në kohën bashkëkohore, 4 dijetarë meritojnë epitetin “Dijetarë të Islamit”

Prof.Dr. Mustafa ez-Zerka Në kohën bashkëkohore, 4 Dijetarë meritojnë epitetin “Dijetarë të Islamit”? Me të vërtetë katër prej dijetarëve të njohur të kësaj kohe mund të...

“Kriminaliteti”, deputeti i PD-Xhafajt: Sukses si lufta ndaj drogës në kohën...

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri i është përgjigjur ministrit të Brendshëm​ Fatmir Xhafaj pas publikimit të shifrave që ky i fundit bëri për...

Vuri re se diçka po i ndodhte burrit në shtrat, pas...

Humbja e një personi të dashur nuk është e lehtë dhe ndoshta është edhe më e dhimbshme kur kjo ndodh si rezultat i diçkaje...

Gjermanët ‘groposin’ PD-LSI: Kapja e drejtësisë ka ndodhur që në kohën...

Reforma po sulmohet nga politikanë të lidhur me korrupsionin Gjermania ka rrëzuar pretendimet e PD-LSI për kapje të drejtësisë nga maxhoranca qeverisëse. Që kur nisi...

Nuk ka ndodhur më në Shqipëri që në kohën e zogut!...

Të dhënat demografike po sinjalizojnë një situatë alarmante më shumë se ajo që pritej në zhvillimet e popullsisë në tremujorin e parë të vitit...

Nuk është Brazili, kështu bëheshin pushimet e verës në kohën e...

Nëse mendoni se çdo gjë në kohën e komunizmit ka qenë bardhë e zi, sikurse kemi parë shumë filma në televizor, na vjen keq...

Vuri re diçka që burrit i ndodhte në shtrat, pas 23...

Humbja e një personi të dashur nuk është e lehtë dhe ndoshta është edhe më e dhimbshme kur kjo ndodh si rezultat i diçkaje...

​Të moshuarit që kalojnë kohën me nipa e mbesa jetojnë më...

Shkencëtarët e Institutit të Berlinit “Max Planck”, pas disa dekada hulumtimesh, treguan se njerëzit e moshuar janë më të shëndetshëm dhe jetojnë më gjatë,...

Marrëdhëniet Turko-Shqiptare në Kohën e Ataturkut (Pjesa e 10-të)

Intelektualët shqiptarë, kur e panë se kërkesat që bënë me rrugë ligjore pas shpalljes së Monarkisë Kushtetuese mbetën pa përgjigje, duke filluar nga viti...

Lajme të ‘zeza’ nga moti/ Ja çfarë pritet të ndodhë me...

Nëse po prisni pranverën dhe ditët me diell, kemi një lajm të keq, pasi duket se i ngrohti nuk do të vijë në muajin...

Marrëdhëniet Turko-Shqiptare në Kohën e Ataturkut (Pjesa e 9-të)

Në shkrimin e kaluar ju treguam se pas shpalljes së Monarkisë II Kushtetuese shqiptarët dolën kundër politikës centralizuese të Komitetit Bashkim dhe Përparim dhe...

Marrëdhëniet Turko-Shqiptare në Kohën e Ataturkut (Pjesa e 8-të)

Në artikullin e kaluar theksuam mbështetjen shumë të rëndësishme të shqiptarëve në formimin e Komitetit Bashkim dhe Përparim dhe në shpalljen e monarkisë kushtetuese....

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT