Wednesday, September 23, 2020
Ballina Etiketimet Kundër

Etiketim: kundër

Pas Kurtit edhe Konjuca arrinë në prokurori për të dëshmuar kundër...

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti, tashmë gjendet në prokurori ku do të dëshmojë për kallëzimin penal ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit Kadri Veselit...

Kurti arrin në prokurori, do të dëshmojë kundër Thaçit e Veselit

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti ka arritur në prokurori ku do të dëshmojë për kallëzimin penal ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit Kadri Veselit...

VV: Prokuroria nis punën për kallëzimin penal kundër Thaçit e Veselit

Me 25 prill të këtij viti kryetari i Lëvizjës Vetëvendosje Albin Kurti dhe asokohe kryetari i Grupit Parlamentar të VV-së, Glauk Konjufca, kishin bërë...

Vazhdojnë protestat kundër Ligjit për shtetësinë në Indi

Në mbarë Indinë janë duke vazhduar protestat kundër Ligjit për shtetësinë, i cili u ndryshua për t’i hapur rrugë marrjes së shtetësisë gjashtë pakicave...

Kryetari i rinisë së AAK-së arrestohet për grafitet kundër VV’së

Prezenca e Ardian Gjinit në tavolinë me Marko Gjuriqin duket të mos i ketë bërë përshtypje kryetarit të rinisë së AAK-së, Driton Bardheci i...

Ozil, ylli i Arsenalit shpërthen kundër heshtjes së botës myslimane mbi...

Mesfushori me origjinë turke i klubit të Arsenal në Premier League, Mesut Ozil akuzoi të premten muslimanët se po heshtin ndaj shtypjes së pakicave...

Nota e Rashicës pas supergolit kundër Bayernit

Tjetër paraqitje e mirë e Milot Rashicës, tjetër gol në Bundesliga. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës i ka shënuar gol shumë të bukur Bayern Munichut...

Protesta në Stokholm kundër çmimit Nobel për Handke (VIDEO)

Rrugët e Stokholmit të Suedisë u mbushën me protestues. Shumë njerëz kanë dalë të shprehin zemërimin e tyre për dhënien e çmimit Nobel për Letërsinë...

Mjekja suedeze e kthen prapa çmimin Nobel në shenjë proteste kundër...

Mjekja suedeze Christina Doctare e kthen prapa çmimin Nobel të fituar në vitin 1988 në shenjë proteste për çmimin dhënë Peter Handkes, raporton Balkans...

Publikohet aktakuza kundër presidentit të SHBA-së

Demokratët amerikanë kanë publikuar një aktakuzë kundër presidentit të SHBA-së Donald Trump. Bëhet fjalë për një dokument me nëntë faqe që do t’i paraqitet Dhomës...

Thaçi, goditje ndërkombëtarëve: Masakra e Reçakut nuk është event, është krim...

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka bërë homazhe në Kompleksin Përkujtimor në Reçak. Me këtë rast, Thaçi nuk ka lënë pa komentuar edhe deklaratat e...

Sot fillon Java kundër korrupsionit

Një sërë aktivitetesh janë paraparë të mbahen në kuadër të Javës kundër Korrupsionit në Kosovë. 9 dhjetori njihet ndryshe edhe si “Dita Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit”,...

“Mediat perëndimore u rreshtuan kundër Turqisë si fasadë e YPG/PKK-së”

Kryeredaktori i Përgjithshëm dhe Zëvendësdrejtori i Anadoly Agency (AA), Metin Mutanoğlu ka deklaruar se “Kryesisht mediat perëndimore u rreshtuan kundër Turqisë si fasadë e...

Fillon vaksinimi kundër gripit sezonal nëpër komunat e Kosovës

Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njoftojnë qytetarët e Republikës së Kosovës se rreth 100 mijë vaksina të gripit sezonal, të...

Aktakuzë kundër një serbi për krimet e luftës, rasti në Prishtinë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë kundër të pandehurit N.A. për veprën penale “Krimet e...

Greva të tjera kundër planeve të reformës së pensioneve trondisin Francën

Sot në Francë grevistët vazhduan protestën e tyre kundër planeve të diskutueshme të presidentin Emmanuel Macron mbi pensionet. Mediat lokale raportojnë se punëtorët e Operatorit...

Sot arrijnë vaksinat kundër gripit, javën e ardhshme nis shpërndarja

Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se 100 mijë vaksina e porositura kundër gripit (prej tyre 500...

Bashkimi Europian ashpërson ligjet kundër pastrimit të parave

Ministrat e financave të Bashkimit Evropian mbështetën planet për fuqi më të mëdha për të luftuar pastrimin e parave pas një serie zbulimesh në...

Altun: Ajo çfarë kërkon Turqia është mbështetja e saj në luftën...

Drejtori i Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës turke, Fahrettin Altun tha se Turqia duke menaxhuar me krizën e refugjatëve dhe luftuar kundër organizatës terroriste DAESH...

Operacioni psikologjik është i rëndësishëm po aq sa edhe lufta e...

Operacioni psikologjik që duhet të kryhet në luftën kundër terrorizmit është po aq i rëndësishëm sa edhe operacioni i armatosur. Sipas raportit përfundimtar të Seminarit...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT