Ballina Etiketimet Kurimi

Etiketim: kurimi

“Parandalimi është më i mirë se kurimi”/ 10 Shenja që Zemra...

Janë të pambarimtë faktorët që mund t’i shkaktojnë një personi sëmundje të zemrës, por pjesa dërrmuese e tyre hyjnë në kategorinë e një stili...

Rregullat, shkaqet, trajtimi dhe kurimi i veshkave

Sëmundjet kronike të veshkave po bëhen çdo ditë e më shumë një problem i shëndetit publik në mbarë botën dhe shoqërohen me sëmundshmëri dhe...

Apandesiti, shenjat dhe kurimi

Apandesiti akut është inflamacioni i papritur i një organi të ashtuquajtur në latinisht appendix vermiformis. Më shpesh shfaqet tek moshat e reja dhe pothuajse...

Lija e dhenve, sëmundja ngjitëse e fëmijërisë, shenjat dhe kurimi

Grupmoshat më të prirura për t’u prekur nga variçela. Cilat janë simptomat që shfaq sëmundja e lisë. Rastet kur preken pacientët me sëmundje sekondare....

Dr. Arben Ivanaj: Leuçemia, deri ku shkon sot kurimi

Nga Prof. Arben IVANAJ Hematolog, pedagog në Shërbimin e Hematologjisë, Fakulteti i Mjekësisë, Universiteti i Mjekësisë Tiranë.
 **** Pikëpamja, sipas së cilës leuçemia (leuemi) është një sëmundje...

Intoleranca ushqimore: Testi zbulues në ADN për 600 elementë ushqimorë, si...

Testi i Intolerancës Ushqimore në ADN është pa dhimbje dhe kryhet nga nutricionistë italianë, të cilët vijnë çdo muaj në Tiranë. Ata ju japin dosjen...

Dr. Rudina Thanasi: Puçrrat apo akneja me tri faza, kurimi që...

Dr. Rudina Thanasi: Pse aknetë nuk janë kurrë hormonale.  Ke kiste, ke nodule (gunga), ke më tepër se tre forma të aknesë. Në këtë intervistë do të gjeni...

Shkencëtarja ia del mbanë: Kurimi i AIDS me një tabletë të...

Kurimi i AIDS-it me një tabletë të vetme që ka efikasitetin e një inhibitori të proteazës, por me një toksicitet më të ulët renal...

ARTRITI RHEUMATOID/ Bimët, lëngjet dhe hidroterapia, kurimi “3 dimensional”

Karrotë + selino+ lakër + majdanoz + lëngun e gjysmë limoni = para çdo vakti dhe para se të shkosh në shtrat Reumatizmi apo Rheumatoid...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT