Wednesday, September 23, 2020
Ballina Etiketimet Lajmi

Etiketim: lajmi

5 mënyra për t’i treguar partnerit se po bini në dashuri...

1.Ndërtoni një miqësi të fuqishme Marrëdhëniet e mira nuk ndodhin vetëm brenda natës. Ata kërkojnë dashuri, besim dhe respekt të ndërsjellë. Krijimi i një themeli...

5 shenja që tregojnë se keni insekte në shtratin tuaj

Edhe pse insektet në shtrat nuk transmetojnë asnjë sëmundje infektive, ato ende mund të jenë shqetësuese dhe madje mund të shkaktojnë disa probleme shëndetësore....

Dora juaj mund t’ju tregojë sa ushqim duhet të hani

Numërimi i rreptë i kalorive është rraskapitës dhe Interneti është i mbushur me plane të ndryshme diete, por jo të gjithë janë efektivë. Plus,...

Mos e dhëntë Zoti t’i shohim të gjitha!

Prisni, s’keni parë gjë akoma Jo se, kujtuat se tërmeti i bëri fajde. Se mos ju gënjeu mendja se fytyra e qurravitur orë e minutë...

 Ju zëntë haka e Teatrit!

Shkruan Ana Shkreli Lisi Një Zot e di se sa do ta kenë mallkuar godinën e Teatrit Kombëtar, pasi u kaloi shkundja e 26 nëntorit,...

10 cilësi që duhet t’i keni para se ta quani veten...

Goditja e pubertetit ose arritja e moshës ligjore nuk ju bën automatikisht të pjekur. Disa njerëz rriten fizikisht por emocionalisht, ata kanë ende një...

Gjërat që duhet t’i kujtoni kur humbni shpresën

1.Kujtoni se duhet të vazhdoni tutje Kjo është pak më e lehtë për tu thënë sesa për tu bërë, por është një faktor i rëndësishëm...

Gjërat që prindërit duhet të ja mësojnë fëmijës së parë që...

Meqenëse ata janë mësuar të jenë fëmija i vetëm, lajmi për foshnjën nr. 2 mund t’u japë atyre shumë ndjenja të përziera. Prindërit, pra,...

Ça të bëjmë kur nuk kemi ç’bëjmë?

Shkruan Frrok Çupi Sot këta e gjetën çfarë do të bëjnë nesër. Nesër do të mblidhen te Gjykata e Tiranës për të bërë zhurmë kundër...

 Diktatura rilindi! Tani rroftë rindërtimi!

Shkruan Vladimir Bojana  Grupet e ekspertëve janë në terren akoma, megjithatë Kryeministri dhe të vetët kanë ditë që këndojnë këngën “në njërën dorë kazmën, me...

Lajmi i rëndësishëm për të gjithë kosovarët që duan viza pune...

Shumë kosovarë kanë zgjedhur ndër vite që të udhëtojnë drejtë vendeve të huaja, për një punë më të mirë. Padyshim se nga viti në vit,...

5 ndjenja të pakëndshme që tregojnë se jeni në rrugën e...

Sikleti është një shenjë se keni qenë mjaft i guximshëm për të dalë nga ajo zonë në diçka më të madhe dhe më të...

6 tipare që mund t’i gjeni vetëm tek njerëzit inteligjent

Ne të gjithë e dimë se ka shumë lloje të inteligjencës siç janë inteligjenca muzikore, natyralisti, ndërnjerëzor ose gjuhësor. Është gjithashtu e vërtetë që...

Gjërat që njerëzit negativ dhe jo të shëndetshëm i bëjnë pa...

Njerëzit jo të shëndetshëm shpesh vrapojnë me autopilot në jetën e tyre. Me fjalë të tjera, ata e lënë botën të kontrollojë sesi veprojnë...

5 arsye pse po shtoni peshë

Arsyeja pse po fitoni peshë shtesë mund të mos ketë asnjë lidhje me atë që hani. Shikoni gjërat e mëposhtme dhe mund të gjeni...

Lajmi i fundit: BQK mbyllë Monego dhe Iute Credit

Banka Qendror e ka Kosovës ka marrë vendim të mbyll dy institucione mikrofinanciare që veprimtarinë e tyre e kanë zhvilluar në Kosovë, raporton Kosova...

Shteti lakuriq

Shkruan Ana Shkreli Lisi Në mbledhjen e Qeverisë së 27 nëntorit, kur kryeministri Edi Rama shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore, siç u shpreh ai, i...

Shenjat se fëmija juaj po ngacmohet nga të tjerët në shkollë

Asnjë prind nuk dëshiron të mendojë që fëmija i tyre të ngacmohet, por është një realitet për të ardhur keq për fëmijët kudo. 1.Ndryshime të...

 Si është kjo punë, Gjeneral?

A duhet të japë ndokush llogari për godinat e dëmtuara nga tërmeti i 21 shtatorit, për të cilët nuk u mor masa e largimit...

Disa mënyra për të shpëtuar veten nga dikush që flet shumë

Një histori “argëtuese” për gjyshen e tyre, macen e tyre ose thjesht ecjen në punë: Disa njerëz thjesht duhet të shprehin mendimet e tyre...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT