Ballina Etiketimet Lajmi

Etiketim: lajmi

Pse nuk duhet t’i detyroni fëmijët tuaj t’i përqafojnë të tjerët?

Vetëm 1 në 3 persona janë të vetëdijshëm se çfarë do të thotë termi “pëlqim”, sipas një studimi. Dhe është koha e duhur që...

Mësoni 10 atributet e njerëzve të lumtur

1.Dashuri pa kushte Të duash dhe të duash pa kushte kanë disa dallime themelore. Ju mund të zgjidhni dashurinë, por të zgjidhni një dashuri të...

Në “emër të tërmetit”, të dënoj për panik

Si po e përdor Edi Rama gjendjen e emergjencës për të kërcënuar dhe futur në burg njerëz. Llojet e gjendjes së jashtëzakonshme sipas ligjit...

7 ushtrime të trurit që e bëjnë mendjen të qëndroj pozitive

1.Ushtroni mirënjohjen për çdo ditë Vendosni ditarin tuaj, një jastëk dhe stilolaps ose telefonin tuaj me aplikacionin e mirënjohjes pranë shtratit tuaj çdo natë. Kur...

9 efektet e mrekullueshme që ndodhin kur filloni ta doni veten

Vetë-dashuria dhe vetë-kujdesi kanë të bëjnë me zotërimin e fuqisë sonë, të veprojmë nga një vend i mirësisë ndaj vetvetes dhe të marrim kohën...

Të bëni një sy gjumë pasdite dy herë në javë zgjat...

Mbërthehuni nën një batanije të ngrohtë pasdite dhe lini veten të bjerë në botën e ëndrrave të ëmbla. Një studim i fundit zbuluon saktësisht se...

Gjenerali shkon në klasën e parë

Puna është se ‘tërmeti’ i tmerrshëm i dëbimit të njerëzve me vlerë, tashmë ka ardhur në dorë të ‘gjeneralit’ kryeministër Edi Rama. Edi Rama,...

5 gjërat që çdo baba duhet të ja mësoj të birit

Edhe pse disa mendojnë se nënat luajnë rolin më të rëndësishëm në jetën dhe edukimin e një fëmije, ka gjëra që një baba me...

7 shenjat se jeni një person shumë i ndishëm

1.Tronditeni lehtë nga situatat që ndodhin në shoqëri Në turmat e njerëzve, zakonisht ndjeheni të frustruar dhe të lodhur. Sigurisht, ju mund të shijoni një...

Gratë flenë më mirë pranë qenve sesa pranë burrave, sipas një...

Qentë kanë qenë gjithmonë “miku më i mirë i burrit”, por rezulton se ata gjithashtu mund të jenë partneri më i mirë i gjumit...

Shenjat se partneri juaj nuk është më i lumtur në lidhje

19% e njerëzve janë të pakënaqur në marrëdhëniet e tyre, por sidoqoftë ata do të qëndrojnë së bashku me partnerin e tyre, sipas një...

Shenjat që ju ndihmojnë të kuptoni më mirë beben tuaj

Kur një foshnjë është me të vërtetë e re, prindërit e tyre kanë tendencë të kenë një frikë për mirëqenien dhe shëndetin e vogëlushes...

Valbona Sako,  “kurbani” i Edi Ramës në gërmadhat e Durrësit

Edi Rama gjen rrufepritësen e parë, vë në kryq gruan që shprehu në mënyrë të trashë gjënë, që atë e tmerron më shumë se...

 Ra ky tërmet e u pamë

 Shkruan Gjergj Zefi Unë e besoj dhimbjen që shpreh këto ditë zie fytyra e kryeministrit Edi Rama. Dua ta besoj! E besoj ngashërimin që kam...

Të kesh një motër të vogël rrit gjasat tuaja për mbipeshë

Për një vajzë, të kesh një motër më të vogël mund të jetë shumë argëtuese. Ju mund të flisni për shumë gjëra së bashku...

Lajmi i fundit/Shkon në 50 numri i viktimave nga termeti

Nga tërmeti me magnitudë 6,3 ballë që goditi Shqipërinë më 26 nëntor, sipas të dhënave të fundit zyrtare janë nxjerrur 50 persona, përcjell KosovaPost. 24...

Lajmi i fundit: 70 persona nga Shqipëria arrijnë në Prishtinë

Në Prishtinë sapo ka mbërritur një autobus më rreth 70 persona nga Shqipëria. Ata do të dergohen në sheshin e Prishtinës ku më pas...

Lajmi i dhimbshëm nga Humana, gjenden 3 trupa të pa jetë,...

Vazhdojnë lajmet e këqija nga Thumana. Ekipet e kërkim-shpëtimit kanë gjetur 3 trupa të pajetë. Janë gjetur trupat e një çifti dhe një fëmije të...

Lajmi i dhimbshëm nga Thumana, gjenden 3 trupa të pa jetë,...

Vazhdojnë lajmet e këqija nga Thumana. Ekipet e kërkim-shpëtimit kanë gjetur 3 trupa të pajetë. Janë gjetur trupat e një çifti dhe një fëmije të...

 Kaosi i një shteti të paorganizuar dhe solidariteti i një populli...

 Ajo çfarë po ndodh pikërisht tani në Tiranë e Durrës mund të quhet me plot gojën: Kaos. Por jo prej tërmetit apo tronditjes. Ky...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT