Ballina Etiketimet Luginës

Etiketim: Luginës

Kurti takon përfaqësuesit e Luginës së Preshevës

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka pritur në takim të mërkurën përfaqësues të Luginës së Preshevës. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pritur...

Shqiptarët e Luginës në takimin me Kurtin i kërkojnë atij bashkim...

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti gjatë ditës ka qëndru për vizitë në Luginën e Preshevës ku është takuar  me zëvendëskryetarin e Këshillit Kombëtar në...

Shqiptarët e Luginës së Preshevës kërkojnë të bashkohen me Kosovën

Shqiptarët e Luginës së Preshevës kërkojnë realizimin e referendumit të 22 marsit 1992 për t’iu bashkuar Republikës së Kosovës. Ragmi Mustafa, kryetar i Partisë Demokratike...

Haradinaj: Kosova do kujdeset për qytetarët e Luginës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj zhvilloi sot një takim me rreth 100 nxënës dhe mësues të shkollave të mesme nga Presheva, Medvegja dhe Bujanoci,...

Thaçi nuk heq dorë, përmend përsëri bashkimin e Luginës me Kosovën

Shefi i Shtetit Hashim Thaçi përsëri ka thënë se duhet të ndodhë korrigjimi i kufijve me Serbinë dhe bashkimin e Luginës së Preshevës me...

Thaçi pret liderët e Luginës së Preshevës: Kërkojmë rezolutë nga Kuvendi...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar udhëheqësit politikë të Luginës së Preshevës këtë të hënë në Prishtinë, të cilët i kanë kërkuar atij...

Bushati takim me përfaqësuesit politik të Luginës së Preshevës:“Detyrë e serbëve,...

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, priti sot një grup të përfaqësuesve politikë të Luginës së Preshevës. Në qendër të diskutimit ishin...

Deputeti i AAK-së, kërkesë shefit Ramush: të ketë lehtësira për shqiptarët...

Deputeti i AAK-së, Ahmet Isufi, ka kërkuar nga institucionet që të bëhet një zgjidhje për banorët e Luginës së Preshevës, të cilët...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT