Wednesday, September 23, 2020
Ballina Etiketimet

Etiketim: më

Seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës më 26 dhjetor

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se me 26 dhjetor do të mbahet seanca...

20 fotot më të famshe të kolorizuara nga e kaluara

Kur hapim libra të zakonshëm të historisë, të gjitha ato që shohim janë foto të mërzitshme në të zeza e të bardha, të cilat...

Rrëfimi i shqiptares: Burri tentoi të më digjte me benzinë

Frika nga bashkëshorti e ka detyruar 50-vjeçaren të durojë për 20 vite dhunën psikologjike dhe fizike të ushtruar prej tij. Në emisionin “Historia ime”,...

FSK-ja institucioni më i besueshëm për qytetarët e Kosovës

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) pas publikimit të edicionit të nëntë të Barometrit Kosovar të Sigurisë, dhe pas publikimit të rezultateve; del...

Britania del nga BE më 31 janar, gjermanët: Herët për t’u...

Pas fitores së thellë të konservatorëve në zgjedhjet parlamentare në Britaninë e Madhe, Brexiti i rregulluar konsiderohet një çështje e mbyllur. Ekonomia gjermane ka...

Nesër mund të regjistrohet temperatura më e lartë në histori në...

Javën e ardhshme është e mundur në Australi do të matet dita më e nxehtë në histori Javën e ardhshme në Australi do të mund...

Tërmeti 6.8 ballësh, katër viktima deri më tani

 Të paktën katër persona, duke përfshirë një vajzë gjashtë vjeçare, kanë vdekur, dhe disa të tjerë janë plagosën pasi një tërmeti me madhësi 6.9...

Fakultetet e dëmtuara nga tërmeti: Dy prej tyre mësimin e nisin...

Për shkak të gjendjes të jashtëzakonshme të krijuar nga tërmeti i fortë i 26 nëntorit, u dëmtuan edhe disa institucione arsimore. Një prej tyre është...

Kongresisti Engel: Qeveria e Kosovës të krijohet sa më shpejt

Kongresisti amerikan Eliot Engel, duke komentuar zhvillimet politike në Kosovë, tha se pret të krijohet Qeveria e re sa më shpejt, sepse sa më...

‘Kjo është zgjidhja më e mirë me Ligjin për Pagat’

 “Nuk dua ta mbroj vendimin e Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e ligjit për paga, sepse vendimi i tyre mund të ketë edhe ndikim politik...

Ndryshime në krye të listës së shitësve të makinave elektrike: nuk...

Gjermania e ka kapërcyer Norvegjinë në shitjen e makinave plotësisht elektrike që nga fillimi i vitit, tregojnë rezultatet më të fundit të shitjeve,...

Rama: Procesi i rindërtimit të shtëpive përfundon më 2021

Banorët në fshatrat e Shqipërisë që u goditën nga tërmeti i 26 nëntorit, do të mund të kenë shtëpitë e tyre të reja brenda...

Dr. Hasani ligjeron krahë traumatologëve më të njohur botëror

Mjeku shqiptar nga Maqedonia e Veriut Ilir Hasani, po shëndrrohet si një ambasador i popullit tonë nëpër botë. Profesionalizmin i tij tashmë po konfirmohet...

Hudhra është shumëfish më efikase sesa antibiotikët

Shtimi i hudhrës në shujta, sallata dhe gjëra tjera ushqimore e bën çdo gjë më të shijshme. Por, pavarësisht shijes së mahnitshme (ndonëse një pjesë...

Mbappe arrin 100 gola shumë më shpejtë se Ronaldo dhe Messi

Trashëgimtari i fronit të futbollit botëror është Kylian Mbappe dhe këtë e konfirmojnë 100 golat e arritura në nivel klubi, duke tejkaluar Cristiano Ronaldon...

Këto janë punët më të paguara në Gjermani

Portali Online i karrierave “Gehalt.de” analizoi një sasi të madhe të të dhënave për pagat e punëtorëve në Gjermani gjatë vitit të kaluar, për...

10 të famshmit më të ndjekur në rrjete sociale

Rrjeti social Instagram, tanimë nuk është vetëm një platformë ku mund të shpërndani fotografi apo video. Ky rrjet është shëndrruar edhe një mënyrë jetese...

Më të votuarit e PDK-së, regjistrohen si deputetë

Kandidatët që bënë bujë në garën për deputetë nga PDK-ja, janë regjistruar sot si deputetë të ri në Kuvendin e Kosovës. Bashkë me kryetarin e...

Nis shitja e apartamenteve te pallati më i hollë në botë

Pallati më i hollë në botë, me 430 metra lartësi, do të ketë një fasadë prej bronzi dhe tullash të kuqe. Raporti 24:1 lartësi-gjatësi e...

Gjendet trupi i pajetë i të riut nga Ferizaj, është zhdukur...

Është gjetur trupi i pajetë i personit nga Ferizaji me inicialet Sh.B i cili është shpallur i zhdukur para tre dite. Trupi i tiji pajetë...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT