Ballina Etiketimet Miliardë

Etiketim: miliardë

OKB: 4.1 miliardë njerëz në botë, të lidhur në internet

Një raport i ri i Kombeve të Bashkuara thotë se 4.1 miliardë njerëz në botë janë të lidhur në internet. Unioni Ndërkombëtar i Telekomunikacionit (ITU)...

Eksperimenti katër miliardë dollarësh i Rezervës Federale

Rezerva Federale po blen edhe një herë qindra miliarda dollarë bono për të qetësuar stresin në tregjet financiare. Por kjo nuk hyn tek përpjekjet...

Qeveria e Trump një miliardë dollarë borxhe ndaj OKB

Borxhi i qeverisë së Donald Trump ndaj Organizatës së Kombeve të Bashkuara është bërë shkak që veprimtaria dhe pagesat e kësaj organizata për punonjësit...

Plani i “çmendur” i Johnson, 15 miliardë funta për një urë...

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka thënë se ka një plan për të ndërtuar një urë mes Irlandës së Veriut dhe Skocisë...

Erdogani në Moskë: Synojmë që vëllimi tregtar të arrijë në 100...

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) sot po realizon një vizitë njëditore në Moskë me ftesë të Presidentit të Rusisë, Vladimir Putin. Paradite Presidenti...

Skandali i Cambridge Analytica, Facebook gjobitet me 5 miliardë dollarë

Komisioni Federal për Tregëtinë në ShBA ka vendosur një gjobë 5 miliardë dollarë ndaj Facebook për skandalin e vitit 2018 me Cambridge Analytica. Lajmi...

SHBA miraton shitjen e armëve për Tajvanin në vlerë 2.2 miliardë...

Autoritetet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë aprovuar shitjen e armëve për Tajvanin në vlerë prej 2.2 miliardë dollarëve, raporton Anadolu Agency...

Dieta që do shpëtojë jetën e 10 miliardë njerëzve

Një dietë që premton se arrin të shpëtojë jetën e 10 miliardë njerëzve pa shkaktuar dëm katastrofik në planet ka marrë vëmendje të madhe. Shkencëtarët...

Kina aplikon taksat kundrejt 60 miliardë dollarë produkte amerikane

Kina do të fillojë të aplikojë nesër, 1 qershor, serinë e taksave, që lëvizin nga 5% në 25% kundrejt 60 miliardë dollarë importe amerikane. Pekini...

Facebook jua humb gjurmët 2 miliardë llogarive false dhe joaktive

Facebook ka çaktivizuar 2.19 miliardë llogari në çerekun e parë të këtij viti, gati dyfishi i atyre të çaktivizuara në të njëjtën...

SHBA, çifti dëmshpërblehet me $2 miliardë për shkak të kancerit nga...

Një kompani e industrisë agrokimike do t’i paguajë dëshpërblim prej më shumë se dy miliardë dollarë një çifti për shkak të kancerit të shkaktuar...

BE-ja i dërgon Turqisë 2,2 miliardë nga 6 miliardët eurot e...

Komisioni Evropian publikoi raportin vjetor për programin e ndihmës financiare (FRIT) për të mbështetur sirianët e strehuar në Turqi. Raporti i referohet fondit që është...

Lufta për “tepsinë” u kushton çdo vit 20 miliardë lekë shqiptarëve

Pasojat e tmerrshme të veprimtarisë mafioze të tre bandave politike që sundojnë dhe vjedhin Shqipërinë prej tre dekadash. Mbushja e administratës me dashnore dhe...

Erdogan në Moskë: Vëllimi i synuar në tregtinë me Rusinë, 100...

Presidenti i Republikës së Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan sot realizoj një vizitë zyrtare në Rusi, Erdogan u prit me nderime të larta shtetërorë nga...

Rusia investon mbi 11 miliardë dollarë në Britaninë e Madhe

Presidenti rus, Vladimir Putin, është takuar me një grup biznismenësh në Kremlin të mërkurën për të shikuar investimet britanike në Rusi dhe po ashtu...

Egjipti nënshkruan marrëveshje me 2 miliardë dollarë për të blerë avionë...

Egjipti ka nënshkruar një marrëveshje me Rusinë për të blerë më shumë se 20 avionë luftarakë Sukhoi SU-35, citon gazeta e perditshme ruse Kommersant...

Britanikët refuzojnë t’i japin Venezuelës arin e saj me vlerë 1.2...

Banka Qendrore e Mbretërisë së Bashkuar, nën presionin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka refuzuar t’i japë Venezuelës një sasi ari me vlerë...

TAP përmbyll financimin prej 3.9 miliardë euro të projektit

Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP), si një nga projektet më strategjike në Evropë, ka arritur me sukses mbylljen financiare të projektit në dhjetor 2018, duke...

Katari ka në plan të investojë 45 miliardë dollarë në SHBA

Herët ditën e sotme Autoriteti përgjegjës për investimet në Katar ka njoftuar se ka në synim të rrisë investimet në Shtetet e Bashkuara të...

Amerika e ndihmon Izraelin çdo vit me 4,5 miliardë dollarë

Sipas një lajmi të të përditshmes izraelite “Haaretz”, Trump në kthim të vizitës së papritur në Irak kishte pasur në avion një bashkëbisedim me...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT