Ballina Etiketimet Mund

Etiketim: mund

Edita Tahiri: Nëse Serbia s’e njeh Kosovën në kufijtë ekzistues mund...

Institudi Demokratik i Kosovës po mban konferencën “Rruga drejt marrëveshjes finale Kosovë-Serbi”, në një diskutim rreth së ardhmes së dialogut Kosovë-Serbi. Në dy panele të...

7 mënyra të llogaritjes që mund ta bëjnë fëmijën tuaj një...

Shtim, zbritje, shumëzim. Këto fjalë na çojnë menjëherë në klasën e matematikës. Dhe edhe nëse kjo klasë është vetëm memorie për ne, ka akoma...

Kujdes, nishanet në trupin tuaj mund të sinjalizojnë një rrezik të...

Një person, mesatarisht ka rreth 30-40 nishane në trupin e tyre. Për fat të mirë, nuk ka asnjë lidhje midis numrit të nishaneve dhe...

Ky është vendi ku mund të jetoni e punoni pa vizë

Qyteti Akrtik Longyearbyen është në një ishull, pjesë e arkipelagut Svalbard, midis Norvegjisë dhe Polit të Veriut. Ishulli është një zonë ku kushdo mund të...

6 mënyra të fshehta se si mund të manipuloheni në një...

Manipulimi psikologjik në marrëdhënie është një mënyrë për të treguar fuqi dhe kontroll mbi një person tjetër. Në këtë artikull, ju mund të gjeni 8...

Nesër mund të regjistrohet temperatura më e lartë në histori në...

Javën e ardhshme është e mundur në Australi do të matet dita më e nxehtë në histori Javën e ardhshme në Australi do të mund...

Çavusoglu: Izraeli nuk do të mund ta realizojë asnjëherë ëndrrën e...

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlyt Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) bëri të ditur se shpresa e vetme që populli palestinez të fitojë të drejtat e...

Albin Kurti: Nuk mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës

Në një intervistë ekskluzive me DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me...

Dora juaj mund t’ju tregojë sa ushqim duhet të hani

Numërimi i rreptë i kalorive është rraskapitës dhe Interneti është i mbushur me plane të ndryshme diete, por jo të gjithë janë efektivë. Plus,...

Kështu mund të paditet Serbia për luftën në Kosovë

Që nga përfundimi i luftës në Kosovë, vazhdimisht përgjatë viteve ka pasur akuza ndaj Serbisë për krimet e bëra në Kosovë, por asnjëherë shteti...

A mund të besoni se thumbimi i bletës është i shëndetshëm?

Kinezët shërojnë sinuset dhe infeksionet e membranës së hundës në mënyrë të pabesueshme. Pos sinuseve, është vërtetuar se helmi i bletës është ilaç i...

Vonesat në konstituimin e Kuvendit nuk mund ta vënë në lëvizje...

Mungesa e marrëveshjes për koalicionin mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike do ta përsëriste situatën e viteve 2014 dhe 2017, kur partia fituese kishte...

Në këto vende mund të udhëtoni pa vizë me pasaportë të...

Shtetet në të cilat Kosova ka drejtë të udhëtojë pa vize, vetëm me pasaportë, janë: Shqipëria, Mali i Zi, Maqedonia Veriore, Serbia, Gambia, Senegali,...

Manchesteri bëhet i kuq! United mund Citizens në Etihad

Skuadra e United fitoi derbin me Citizens në Etihad Stadium me rezultatin 2-1 duke regjistruar fitoren e dytë radhazi të rëndësishme pas asaj me...

Halilaj: Ja me sa vite burg mund të dënohet Vuçiq nga...

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, tha se masakra e Reçakut ishte fabrikim i ambasadorit të atëhershëm të OSBE-së, William Walker. Deklaratë kjo e cila u kundërshtua...

Koha e mandarinave: Kujdes nëse hani shumë, mund të përfundoni në...

Prej muajit nëntor nis një periudhë disa-mujore në të cilën konsumohen mandarinat. Por, çka i bën shëndetit tuaj ngrënia e tyre? Mandarinat shpesh ngatërrohen me...

Kreu i PPE-së tjetër mesazh Francës: Mos hapja e negociatave mund...

Ish-presidenti i Këshillit Europian, tani kreu i PPE-së, Donald Tusk, në një intervistë për median “The Guardian” është shprehur se mungesa e nisjes së...

E fundit nga shkenca: ja çfarë mund t’i “parashikojë” tërmetet

Fije të holla qelqi brenda fibrës optike, janë ato që shkencëtarët po hulumtojnë si mënyrë e re për të mbledhur të dhëna...

6 tipare që mund t’i gjeni vetëm tek njerëzit inteligjent

Ne të gjithë e dimë se ka shumë lloje të inteligjencës siç janë inteligjenca muzikore, natyralisti, ndërnjerëzor ose gjuhësor. Është gjithashtu e vërtetë që...

Miftaraj: Pagat e dhjetorit mund të mos dalin me ngritje

Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, ka mbështetur veprimin e institucionit të Avokatit të Popullit për të pezulluar Ligjin e pagave. Miftaraj, në...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT