Wednesday, September 23, 2020
Ballina Etiketimet

Etiketim: në

Vuçiq shkon të dielën në Berlin, ja cila është kërkesa e...

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq të dielën do ta vizitojë Berlinin ku gjatë një takimi me kancelaren gjermane do ta ritheksojë qëndrimin e tij se...

Koleksioni i “Motrave”: Unike në diversitet (foto)

Si gjithnjë e për shumë çështje, ka shumë paragjykime ndaj grave, ku ndër të tjera përfshihen dhe veshja apo moda. Frymëzuar nga këto...

(Pas)vdekja: Ikja e Nexhmijes si ateiste, ç’thanë në “frymën e fundit”...

Ditë më parë, dha frymën e fundit Nexhmije Hoxha. Iku duke lënë pas një testament ku e deklaronte veten ateiste, thënë tekstualisht se...

Aksident i rëndë në Mitrovicë, ka të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në Mitrovicë, në vendin e njohur si “Ura e Gjakut”. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për Rajonin...

Bombë dore në veturë

Policia raporton se në Ferizaj një person ka raportuar se kur ka hyrë në veturën e tij ka vërejtur se në parafango (te fshesat)...

Pas Kurtit edhe Konjuca arrinë në prokurori për të dëshmuar kundër...

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti, tashmë gjendet në prokurori ku do të dëshmojë për kallëzimin penal ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit Kadri Veselit...

Edita Tahiri: Nëse Serbia s’e njeh Kosovën në kufijtë ekzistues mund...

Institudi Demokratik i Kosovës po mban konferencën “Rruga drejt marrëveshjes finale Kosovë-Serbi”, në një diskutim rreth së ardhmes së dialogut Kosovë-Serbi. Në dy panele të...

Barça-Real, formacionet e mundshme në ‘El Clasico’

Barcelona-Real Madrid është padyshim sfida që ka marr të gjithë vëmendjen e opinionit sportiv në Spanjë, Europë dhe me gjerë. Dy ekipet legjendare te futbollit...

Merren vesh në ndarjen e ministrive, barrikadim te presidenti

Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja janë marrë vesh për ndarjen e ministrive, por ende nuk i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet rreth pozitës së presidentit. Pavarësisht faktit që...

Kurti arrin në prokurori, do të dëshmojë kundër Thaçit e Veselit

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti ka arritur në prokurori ku do të dëshmojë për kallëzimin penal ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit Kadri Veselit...

Sot pritet të votohet paketa ‘antishpifje’, gazetarët në protestë

Paketa “anti-shpifje” pritet që sot të kalojë për miratim në seancën plenare të Kuvendit të Shqipërisë. Paketa është kundërshtuar nga mediat dhe gazetarët, të cilët...

Hysaj në ankth, Gattuso merr vendimin drastik

Elseid Hysaj ka humbur statusin e futbollistit titullar këtë sezon me skuadrën e Napolit. Mbrojtësi shqiptarë i ndikuar nga dëmtimet dhe forma jo e mirë...

Sërish tërmet në Shqipëri

Një tjetër tërmet ka rënë në Shqipëri pak më parë dhe magnituda ka qenë 4.3 e shkallës rihter. Epiqendra e tërmetit ka qenë 7 kilometra...

Moti në Kosovë gjatë ditëve në vijim…

Mbi rajonin tonë mbeten fusha të presionit të lartë, që do të vazhdojnë të kushtëzojnë mot të qetë, të qëndrueshëm dhe të butë, me...

Hoti: Nëse nuk e marrim postin e presidentit, shkojmë në opozitë

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se nëse Lëvizja Vetëvendosje nuk ia lejon postin e presidentit, atëherë nuk...

Kush këndoi në kanagjegjin e nuses së Mc Kreshës

Dasma e Mc Kreshës dhe Erzines pushtoi mediat rozë në trojet shqiptare. Edhe pse çifti kishte preferuar ceremoni private mes familjarëve dhe miqëve të afërt,...

Ministri Endrit Shala grushton gazetarin në QKUK

Endrit Shala, ministër i Tregtisë dhe Industrisë e ka goditur fizikisht gazetarin e Indeksonline, Ensar Ramadani. Gjersa gazetari ishte në detyrën e tij, me...

Kaq është numri i të papunëve në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar rezultatet e Anketës së Fuqisë Punëtore për tremujorin e tretë të vitit 2019. Sipas Agjencisë së Statistikave...

Haradinaj miraton vendimin për ndërtimin e Parkut të Biznesit në Skenderaj

Qeveria e Kosovës në detyrë në mbledhjen e sotme miratoi vendimin përfundimtar për realizimin e Parkut të Biznesit në Marinë të Skenderajt. Këtë vendim të...

Trump: Ja se si Globalistët duan që ne të humbasim paratë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka deklaruar se “Globalistët përdornin burimet e jashtme për prodhimin e mallrave amerikane”. Trump ka bërë disa vlerësime për gazetarët...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT