Ballina Etiketimet Nga

Etiketim: nga

Serbia përfshihet nga koronavirusi, 7 raste të reja

Shtatë raste të tjera të infeksionit me koronavirus janë konfirmuar në Serbi, duke rritur numrin e të infektuarve në 12, njoftoi Ministria e Shëndetësisë...

Edhe një zyrtar amerikan paralajmëron heqjen e trupave amerikane nga Kosova

Senatori republikan, Rand Paul, ka konfirmuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës po planifikojnë që trupat amerikane t’i tërheqin nga Kosova. Përmes një cicërime, Paul...

Shpikja e çuditshme e një kinezi: A mbron kjo nga koronavirusi?

Arkitekti kinez Sun Dayong ka projektuar një produkt për të cilin pretendon se mund të mbrojë njerëzit nga koronavirusi COVID-19. Ideja e tij është...

Anxhela fiton çmimin ‘Kënga e vitit’, ja kujt ia dedikon të...

Anxhela Peristeri fitoi mbrëmë çmimin “Kënga e Vitit”, në 15-vjetorin e “Çmimeve Kult”. “Pa mua”, ishte kënga e shpallur fituese, e kënduar nga Anxhela Peristeri...

Barack Obama propozon që bota të udhëhiqet nga gratë: Problemet vijnë...

“Nëse gratë do ta udhëhiqnin çdo vend në botë do të kishte përmirësim të përgjithshëm në standardin e jetës dhe në të ardhura”, ka...

Arsyeja pse u plagos nga familjarët e ish-gruas këshilltari i Limajt

Sot rreth orës 17:00, në Lagjen “Veternik” në Prishtinë, ka mbetur i plagosur Luan Maloku, këshilltar i liderit të Nismës, Fatmir Limaj. Maloku ka mbetur...

20 fotot më të famshe të kolorizuara nga e kaluara

Kur hapim libra të zakonshëm të historisë, të gjitha ato që shohim janë foto të mërzitshme në të zeza e të bardha, të cilat...

Si të aplikoni për vizë gjermane nga muaji mars

  Më 1 mars të 2020-së pritet të hyjë në fuqi Ligji gjerman për Fuqinë Punëtore, i cili rregullon me detaje ardhjen e tyre nga...

Avdyli: Marrëveshja të arrihet, VV të mos ndikohet nga urrejtësit patologjik...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Haxhi Avdyli, ka shkruajtur rreth marrëveshjes së koalicionit me LDK-së dhe VV-së, përcjell Kosova Post. Ai në një shkrim...

Rama nuk heq dorë nga pakoja anti-shpifje, mediat paralajmërojnë protesta

Të hënën, Komisioni i Ligjeve në Kuvendin e Shqipërisë ka aprovuar paketën anti-shpifje me disa ndryshime të vogla në krahasim me propozimin e Qeverisë. Paketa...

Sot bëhen 107 vjet nga themelimi i Shërbimit Sekret Shqiptar

Pas shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë, më 28 Nëntor 1912, u formua Qeveria, me kryeministër Ismail Qemalin, e cila filloi ngritjen e institucioneve të...

Deputetja e sapozgjedhur e Kosovës jep dorëheqje nga arsimi

Fidan Brina Jilta, fituese e garës për deputete në Kuvendin e Kosovës në zgjedhjet e 6 tetorit, sot dha dorëheqje nga profesioni i saj...

Në QKUK kryhen 3 operacione me VATS, asistojnë ekspertë nga Turqia

Në kuadër të programit të trajnimit për VATS, në Klinikën e Kirurgjise Torakaleë janë realizuar tri operacione të asistuara me ekspertët nga Turqia. QKUK ka...

Familja nga Ferizaj distancohet nga djemtë që dyshohet se vranë Shkodranin

Familja Lalinovci nga Ferizaj, përmes një letre publike ka bërë të ditur se janë distancuar nga dy pjesëtarët e familjes së tyre, Trimor dhe...

Projektligji për portalet, Basha kërkon ndihmë nga BE dhe SHBA

Në kulmin e debateve nga grupet e interesit, komisioni parlamentar i ligjeve vetëm me dy vota kundra, miratoi nen për nen duke bërë disa...

I riu nga Deçani hap fondacion për t’i ndihmuar njerëzit në...

Endrit Januzaj nga fshati Isniq i Deçanit ka vendosur që të hapë një fondacion në emër të tij, i cili do të iu ndihmojë...

Tiranë: I moshuari hidhet nga pallati, por tenda i shpëton jetën

Një ngjarje tragjike mund të kishte ndodhur sot në Tiranë, kur një i moshuar është hedhur nga pallati. I moshuari është në gjendje të mirë...

Britania del nga BE më 31 janar, gjermanët: Herët për t’u...

Pas fitores së thellë të konservatorëve në zgjedhjet parlamentare në Britaninë e Madhe, Brexiti i rregulluar konsiderohet një çështje e mbyllur. Ekonomia gjermane ka...

Këto janë të rejat e fundit nga Aeroporti i Prishtinës

Mjegulla e dendur mbrëmë ka shkaktuar probleme në aterimet e Aeroplanëve në Aeroportin e Prishtinës, por sot çdo gjë i është kthyer normalitetit dhe...

Smajl Latifi intervistohet nga Gjykata Speciale

Smajl Latifi, ka hyrë për intervistim nga dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale. Sipas raportimit të EO, ish-komandanti i UÇK-së, do të merret në pyetje...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT