Ballina Etiketimet Një

Etiketim: një

Edhe një zyrtar amerikan paralajmëron heqjen e trupave amerikane nga Kosova

Senatori republikan, Rand Paul, ka konfirmuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës po planifikojnë që trupat amerikane t’i tërheqin nga Kosova. Përmes një cicërime, Paul...

Një 100-vjeçar me Alzheimer: si “kokra e mollës” pas infektimit me...

Një 100-vjeçar kinez është shëruar nga koronavirusi, duke u nxjerr nga spitali si “kokra e mollës”. Sipas mediave botërore, ky është pacienti më...

Shpikja e çuditshme e një kinezi: A mbron kjo nga koronavirusi?

Arkitekti kinez Sun Dayong ka projektuar një produkt për të cilin pretendon se mund të mbrojë njerëzit nga koronavirusi COVID-19. Ideja e tij është...

7 mënyra të llogaritjes që mund ta bëjnë fëmijën tuaj një...

Shtim, zbritje, shumëzim. Këto fjalë na çojnë menjëherë në klasën e matematikës. Dhe edhe nëse kjo klasë është vetëm memorie për ne, ka akoma...

Policia suspendon një rreshter policor

Policia e Kosovës, mbështetur në udhëzimin administrativ mbi shkeljet, masat dhe procedurat disiplinore, pas dyshimit të arsyeshëm, ka suspenduar një rreshter policor. Suspendimi i këtij...

Kurti: Serbët do ta kenë një ministër, nuk bëjmë koalicion me...

Kryetari i Lëvizjës Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se do të takohet me përfaqësuesit e Listës Serbe dhe do të bisedojë me ta për...

Koulibaly do të mungojë një muaj

Napoli ka marrë një lajm të hidhur rreth Kalidou Koulibaly. Mbrojtësi i Napolit, Koulibaly, duket se do të jetë jashtë fushave të blerta për një...

Kujdes, nishanet në trupin tuaj mund të sinjalizojnë një rrezik të...

Një person, mesatarisht ka rreth 30-40 nishane në trupin e tyre. Për fat të mirë, nuk ka asnjë lidhje midis numrit të nishaneve dhe...

Policia arreston një person në Gjilan

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është arrestuar një i dyshuar për veprën penale “dhunim”. Një rast i dhunës seksuale kishte ndodhur në...

6 mënyra të fshehta se si mund të manipuloheni në një...

Manipulimi psikologjik në marrëdhënie është një mënyrë për të treguar fuqi dhe kontroll mbi një person tjetër. Në këtë artikull, ju mund të gjeni 8...

Sporti i veçantë, ja si praktikohet mbi një shtyllë druri (Video)

Ky sportist është pa diskutim i jashtëzakonshëm dhe sporti që praktikon quhet mallakhamb gjatë të cilit gjimnastët praktikojnë lëvizje të ndryshme joge. Ata për të...

Francë: Erëra të fuqishme, një person humbë jetën

Një person ka humbur jetën, pesë të tjerë u plagosën dhe 600 u evakuan si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm në jugperëndim të Francës,...

Gjendet një bombë e pashpërthyer e Luftës së Dytë Botërore

Një bombë e Luftës së Dytë Botërore është zbuluar nga ekuipazhet e ndërtimit që ndërtojnë një ‘super kanalizim’ të ri nën lumin Thames. Pajisja e...

Rusë dhe japonezë, gato një robot për ta dërguar në Hënë

Kompania ruse Android Technology dhe ajo japoneze GITAI, po planifikojnë të krijojnë një robot që do të funksionojë në sipërfaqen e Hënës,...

Një i vdekur dhe 15 të plagosur nga një shpërthim në...

Policia gjermane tha se ka gjetur bombola gazi dhe municione të vjetra lufte në një apartament, ku të premten ndodhi një shpërthim, që la...

Ferizaj, një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasje

Gjykata Themelore në Ferizaj ka njoftuar se i është caktuar paraburgim të dyshuarit për vrasjen e një të riu në Ferizaj, të cilin pastaj...

AAK-ja ndryshon statutin, zgjedhjet e ardhshme bëhen sipas parimit një delegat-një...

Këshilli Drejtues i AAK-së sot ka votuar draft statutin e ri të Partisë me të cilin përcaktohet që zgjedhjet e ardhshme në AAK të...

Policia shpëton një grua nga rrëmbimi i dy serbëve

Dje në mesditë në Leshak të Mitrovicës është ka ndodhur një incident kriminal. Siç ka njoftuar Policia e Kosovës, dy të dyshuar meshkuj K/Serbë në...

Një telefonatë, për takimin e radhës Kurti- Mustafa

  Gjatë ditës së sotme mund të ndodhë takimi i radhës ndërmjet liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Gazeta Blic nga...

Erdogan: “Sot ndodhemi përballë një sulmi me ndjenjën e hakmarrjes për...

Presidenti Recep Tayyip Erdogan deklaroi se “Sot ndodhemi përballë një sulmi me ndjenjën e hakmarrjes për mijëra vjet”. Presidenti Erdogan mbajti një fjalim në ceremoninë...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT