Wednesday, September 23, 2020
Ballina Etiketimet Pas

Etiketim: Pas

Një 100-vjeçar me Alzheimer: si “kokra e mollës” pas infektimit me...

Një 100-vjeçar kinez është shëruar nga koronavirusi, duke u nxjerr nga spitali si “kokra e mollës”. Sipas mediave botërore, ky është pacienti më...

Eneda Tarifa flet pas zhurmave: Kënga ime do fitonte edhe pa…

Pas fitores së Enedës në “Këngën Magjike” me këngën “Ma zgjat dorën” dolën shumë polemika. Dolën fjalë që nëse nuk do kishte ndodhur tërmeti,...

Pas Kurtit edhe Konjuca arrinë në prokurori për të dëshmuar kundër...

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti, tashmë gjendet në prokurori ku do të dëshmojë për kallëzimin penal ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit Kadri Veselit...

“Xhemijeti” 100 Vite Pas

Shkruan: Mehmet Prishtina Edhe pse kanë kaluar 100 vite, jehona e  organizatës “Xhemieti” tejkalon përmasat kohore në të cilën veproi ajo, dhe permasat veprimtarise se  saj sa...

Qytetarët: SHBA-ja aleate kryesore e Kosovës, pas saj edhe Turqia

Rreth 69 për qind e qytetarëve të Kosovës deklarojnë se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë duhet të arrihet kur Serbia ta njohë Kosovën shtet...

Pas lutjeve të Ozilit për ujgurët, Kina nuk e transmeton ndeshjen...

Transmetuesi shtetëror kinez CCTV e ka hequr nga programi ndeshjen e së dielës Arsenal-Manchester City si pasojë e komenteve të bëra nga mesfushori i...

Pas dorëheqjes së Shpend Ahmetit, reagojnë nga PDK

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, ka dhënë dorëheqje nga pozita e kreut të partisë dhe nga të gjitha strukturat e saj. Ahmeti e ka...

6 mënyra të lehta për heqjen e këlbazës pas ftohjes

Kolla e përcjellë me këlbaz, shfaqet sidomos në muajt e dimrit dhe gjatë infeksioneve virusale dhe bakteriale. Për terapi efektive kundër kollës dhe largimit...

New York Times: Në janar KE konferencë donatorësh për Shqipërinë për...

Komisioni Europian njoftoi se vendet anëtare kanë rënë dakord të zhvillojnë në janar, në Shqipëri, një konferencë donatorësh për të ndihmuar vendin ballkanik në...

Nota e Rashicës pas supergolit kundër Bayernit

Tjetër paraqitje e mirë e Milot Rashicës, tjetër gol në Bundesliga. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës i ka shënuar gol shumë të bukur Bayern Munichut...

‘Natën e mirë’, krejt çka Mustafa tha pas takimit

VV e LDK nuk arritën marrëveshje as pas takimit për gati më shumë se tre orë. Zyrtarë nga këto dy parti para mediave thanë se...

 Çfarë fshihet pas denigrimit të Veliajt nga Rama?

A ka një luftë të ftohtë mes kryeministrit dhe kryebashkiakut? Një historik i shkurtër i luftës brenda llojit, fundi i së cilës zor të...

Johnson viziton veriun e Anglisë pas fitores në zgjedhjet e parakohshme

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson, do të vizitojë veriun e Anglisë të shtunën, pas festimeve për fitoren e madhe në zgjedhjet e parakohshme parlamentare...

Çka pritet të ndodhë në Britani pas fitores së Johnson

Partia Konservatore e Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka fituar zgjedhjet e përgjithshme parlamentare në Britaninë e Madhe. Figura e tij sa karizmatike...

Reagon familja Imeri, pas përplasjes Koci-Buzhala

Pas debatit të ashpër që u zhvillua në mes të Berat Buzhalës dhe Gani Kocit ka reaguar familja e Haki Imerit. Familja Imeri përmes një...

Pas tërmetit, ashensori i pallatit funksionon nga kati i 3-të!

Tërmeti i 26 nëntorit ka nxjerrë zbuluar bëmat e ndërtuesve me pallatet shumëkatëshe në qarkun e Tiranës, Durrësit dhe Lezhës. Një pallat 8-katësh në Durrës,...

Rikthehen në Shqipëri personat e fundit të strehuar pas tërmetit, boshatiset...

Kampi i Prizrenit ku ishin strehuarit personat që iu larguan tërmetit në Shqipëri, është boshatisur. Kryeministri në detyrë I Kosovës, Ramush Haradinaj, njoftoi se drejt...

Rama pret ambasadorët e vendeve që ndihmuan Shqipërinë pas termetit

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, priti pasditen e së mërkurës ambasadorët për fundvit në Pallatin e Kongreseve, nga ku falënderoi të gjithë ata që dhanë...

Si e kërcënoi Buja Walkerin, pas masakrës së Reçakut

Komandanti i Zonës Operative të Nerodimës, Shukri Buja në emisionin “Frontal” ka folur për masakrën e Reçakut. Ai thotë se nuk është habitur me deklaratën e...

Vjen paralajmërimi i Monego pas vendimit për mbyllje nga BQK

Banka Qëndrore e Kosovës (BQK), javën e kaluar mori vendim që t’ua heqë licencën institucioneve mikrofinanciare IuteCredit dhe Monego. Kjo e fundit, ka nisur...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT