Wednesday, September 23, 2020
Ballina Etiketimet Për

Etiketim: për

Presidenti Thaçi refuzon ftesën e Ramës për Mini-Schengenin Ballkanik

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ka kthyer përgjigje negative ftesës së kryeministrit të Shqipërisë Edi Ramës, për takimin e ‘Mini-Shengenit Ballkanik ’i cili...

Kurti: Urojmë që Këshilli i Përgjithshëm i LDK mos ta betonojë...

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë sot se mbetet të shihet nëse thirrja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nga Isa Mustafa,...

Pas Kurtit edhe Konjuca arrinë në prokurori për të dëshmuar kundër...

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti, tashmë gjendet në prokurori ku do të dëshmojë për kallëzimin penal ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit Kadri Veselit...

Vulin: Vuçiq është makth për Kosovën

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, ka reaguar pasi avokati Tomë Gashi, ka ngritur kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës, kundër presidentit të...

Bust për Robert Dole, qeveria ndan 13 mijë euro

Dymbëdhjetë mijë e 725 euro janë ndarë nga Qeveria në detyrë e Kosovës për ngritjen e bustit të Senatorit Robert Dole, në rrugën me...

Haradinaj ‘dorëlirë’, ndan 70 mijë euro për Zyrën e Kordinatorit Hoti

Qeveria në detyrë e Kosovës, me Ramush Haradinajn në krye, ka ndarë 70 mijë euro për Zyrën e Koordinatorit për Kulturë, Rini dhe Sport,...

Manaj: Marrëveshja për presidentin garanton mandatin e qeverisë Kurti

Deputeti i ri i LDK-së, i cili do të ulet në Kuvend dhe të përfaqësojë interesat e votueseve, derisa ka folur për ndarjen e...

Manaj: Marrëveshja për koalicion LDK-LVV obligim ndaj votuesve

Deputeti i LDK-së Shkëmb Manaj, i cili së shpejti pritet ta filloj mandatin e parë në legjislativ si deputet nga radhët e LDK-së, ka...

Haradinaj miraton vendimin për ndërtimin e Parkut të Biznesit në Skenderaj

Qeveria e Kosovës në detyrë në mbledhjen e sotme miratoi vendimin përfundimtar për realizimin e Parkut të Biznesit në Marinë të Skenderajt. Këtë vendim të...

Shurup me limon për imunitet të fortë

Në periudhat e ftohta kohore më së shpeshti na dobësohet sistemi imun si dhe jemi më të prirë për t’u prekur nga sëmundjet sezonale....

shuhen shpresat e Kosovës për t’u nominuar në ‘Oscars 2020’

Janë shpallur nominimet e para për mbrëmjen e ndarjes së çmimeve “Oscars 2020”. Përpara listës së plotë të nominimeve që do të publikohet më 13...

Kryeministria shqiptare i përgjigjet Haradinajt për Mini-Shengenin

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk do të jetë pjesë e takimit të rradhës se Mini-Schengenit  Ballkanik. Këtë e ka konfirmuar ai vet...

Kurti në takim lamtumirës me Sardin, flasin për koalicionin VV-LDK

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, priti sot në takim lamtumirës ambasadorin e Italisë, Piero Cristoforo Sardi përcjell Kosova Post. Siç bëhet e ditur në...

Rakiq: Lista Serbe nuk do të jetë pengesë për krijimin e...

Presidenti i Listës Serbe, Goran Rakiq tha sot se kjo parti është gjithmonë në favor të dialogut dhe se kurrë dhe nuk do të...

Avokati i Popullit: Vazhdon zvarritja e shqyrtimit të lëndëve për shkeljen...

Avokati i Popullit Hilmi Jashari gjatë prezantimit të rezultateve të institucionit të Avokatit të Popullit për vitin 2019, tha se janë trajtuar mjaft probleme...

Qeveria ndan 390 mijë euro për shoqatat e luftës

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka ndarë 390 mijë euro për shoqatat e dala nga Lufta e UÇK-së, raporton Kosova Post. Vendimi është...

Barcelona e Reali ’shkrihen’ në një,organizim i rreptë për ‘El Clasicon’

Rivaliteti në fushë “harrohet” jashtë saj. Derbi spanjoll i njohur si “El Clasico” mes Barcelonës dhe Realit të Madridit është programuar për tu luajtur...

VV: Prokuroria nis punën për kallëzimin penal kundër Thaçit e Veselit

Me 25 prill të këtij viti kryetari i Lëvizjës Vetëvendosje Albin Kurti dhe asokohe kryetari i Grupit Parlamentar të VV-së, Glauk Konjufca, kishin bërë...

Si të aplikoni për vizë gjermane nga muaji mars

  Më 1 mars të 2020-së pritet të hyjë në fuqi Ligji gjerman për Fuqinë Punëtore, i cili rregullon me detaje ardhjen e tyre nga...

Sanije Rexha për vrasjen e Abedinit: Nuk zbrapsëm edhe nëse e...

Bashkëshortja e Abedin Rexhes, Sanije Rexha përmes një postimi në Facebook ka thënë se pavarëisht çmimit që mund të paguajë, nuk do të heshtë,...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT