Wednesday, September 23, 2020
Ballina Etiketimet Po

Etiketim: po

Arsyet pse po vonohen aktakuzat e Gjykatës Speciale

“Në përgjithësi duhet të kihet parasysh se edhe vetë qytetarët janë duke e vërejt se ata të cilët janë më të dyshuarit në ketë...

Alarmuese: Pakënaqësia sociale po rritet shkaku i frustrimit

Sociologu dhe profesori universitar, Fadil Maloku ka theksuar se problemet sociale dhe ato ekonomike në Kosovë, janë tema që vazhdimisht po thellohen dhe po...

‘Urime Kosovë’ – 2019’ta po mbyllet pa viza

11 vite shtet i pavarur, por qytetarët e Kosovës ende nuk mund të lëvizin lirshëm në vendet e BE-së. Shumë premtime për viza u dhanë,...

 Çojeni në burg, po na lemeris fëmijët

Që pas mbrëmjes kur i pa në spital dhe më pas organizoi takimin me Ronaldon dhe Buffon, Edi Rama nuk po u ndahet dy...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje thotë se LDK ende nuk po bindet...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje! Arbër Rexhaj thotë se LDK-ja ende nuk është bindur se VV-ja i ka fituar zgjedhjet e 6 tetorit. Sipas tij, LDK-ja...

Takimi Kurti-Mustafa po vazhdon tash e dy orë

Takimi mes kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, për arritjen e një marrëveshjeje për bashkëqeverisje,...

Kelmendi bojkotoni produktet kineze, myslimanët në Kinë po ballafaqohen me tortura...

Kryetari i partisë ‘Fjala’, Gëzim Kelmendi përmes një komunikate ka kërkuar nga qytetarët që të bojkotohen produktet kineze. Siç pretendohet , ajo duhet bërë për...

A është arritur marrëveshja LDK – VV? Çfarë po diskutohet ende...

Derisa po vazhdon ende takimi Kurti – Mustafa, mediat kanë marrë vesh me burime brenda LDK-së se në parim është arritur marrëveshja e cila...

Haradinaj për ushtrinë: Po shkojmë me hapa të sigurt

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një vjetorin e miratimit të ligjeve për FSK-në ka vizituar Ministrinë e Mbrojtjes dhe ka pranuar nga ministri...

Kurti: Po përpiqemi ditë e natë që të arrijmë marrëveshjen për...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është regjistruar në Kuvendin e Kosovës, për mandatin e fituar të deputetit, ndërsa pas regjistrimit ai ka...

Vedat Muriqi po pëlqehet shumë nga Mourinho

Klubi anglez, Tottenham Hotspur thuhet se ka rritur interesin e tyre për nënshkrimin e sulmuesit shqiptar të Fenerbahces, Vedat Muriqi. Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës...

A po i vjen radha edhe Presidentit Thaçi, flasin nga Gjykata...

Dy ditë më parë është intervistuar nga Gjykata Speciale, ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Ai është intervistuar pas një numri të madh...

Po vjen një dimër i egër për “kumbarën”

Pse u drejtuan ambasadorët e vendeve superfuqive aleate për te Ministri i Brendshëm? Kjo është pyetja me përgjigjen që mbyllet brenda javës… Të gjitha do...

Kalin: Po punojmë për kthimin e sigurt dhe vullnetar të refugjatëve...

“Kthimi i refugjatëve do të bazohet në tri kritere kryesore të caktuara nga OKB-ja, ndërsa ne po punojmë që të sigurohet kthimi i sigurt,...

5 mënyra për t’i treguar partnerit se po bini në dashuri...

1.Ndërtoni një miqësi të fuqishme Marrëdhëniet e mira nuk ndodhin vetëm brenda natës. Ata kërkojnë dashuri, besim dhe respekt të ndërsjellë. Krijimi i një themeli...

Abdixhiku: Po të kishim fituar zgjedhjet, Albin Kurti do të ishte...

Anëtari i kryesisë së LDK’së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se po të kishte fituar LDK’ja zgjedhjet e 6 tetorit marrëveshja do të ishte arritur...

Fotoreporteri turk plagoset në protestat e Francës, Turqia: Atje po ndodh...

Kryetari i Kuvendit të Madh Popullor të Turqisë, Mustafa Şentop, duke folur për plagosjen e Yalçın, tha se ndërhyrja e forcave franceze të rendit...

Musliu: Me deklarimet për Reçakun, Vuçiqi po tregon se është fryma...

Sipas Betim Musliut nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, me mohimet që presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po ia bën masakrës së Reçakut, po...

Çfarë po ndodh në brigjet e Adriatikut: Profesori italian drejt Shqipërisë!

Për të shpjeguar se çfarë po ndodh në nivelin sizmotektonik në trevën e Ballkanit është Profesori Antonio Moretti, gjeolog i Universitetit të L’Aquila, që...

Po frynë ‘erë e mirë’ për politikën kosovare, zyrtarisht nis regjistrimi...

Sot në Kuvendin e Kosovës, zyrtarisht ka filluar regjistrimi i deputetëve për legjislaturën e ardhshme. Kosova Post ka kontaktuar deputetin e LDK-së, Armend Zemaj...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT